گزارش مجامع شرکت های فولادی در نشریه چیلان/ کسب سود ۲۵۳ ریالی به ازای هر سهم، برنامه فولاد مبارکه برای سال ۹۶
مجمع عمومی عادی سالیانه مجتمع فولاد مبارکه اصفهان چهارشنبه ۲۸ تیرماه ۱۳۹۶، در محل سالن اجتماعات نگین نقش جهان سپاهانشهر با حضور بیش از ۹۰ درصد از سهامداران شرکت برگزار شد.

در مجمع فولاد مبارکه پس از ارائه گزارش مقبول توسط حسابرس شرکت، جمع سود خالص شرکت به میزان ۲۰ هزار و ۷۷۰ میلیارد ریال (۲۷۷ ریال به ازای هر سهم) اعلام و مبلغ ۱۰۰ ریال به ازای هر سهم و جمعا به میزان ۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال سود تقسیم شد.

دکتر سبحانی، مدیرعامل فولاد مبارکه اصفهان در جلسه مجمع فولاد مبارکه گفت: سهم فولاد مبارکه در صنعت فولاد کشور ۵۰ درصد و سهم آن در منطقه منا ۲۰ درصد است و این شرکت با تولید ۱۲ میلیون تن آهن اسفنجی، بزرگترین تولیدکننده این محصول در جهان می باشد.

وی افزود: در سال ۹۵ فولاد مبارکه موفق به تولید بیش از ۶ میلیون و ۷۱ هزار تن محصولات نهایی شد که در مقایسه با سال ۹۴، به میزان ۱۰ درصد افزایش داشت. علاوه بر رشد تولید، در بخش فروش هم شاهد رشد ۱۸ درصد نسبت به سال ۹۴ بودیم که به عبارتی فروش را به ۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تن انواع محصولات فولادی رساند. در آمد حاصل از فروش هم در سال ۹۵ ۱۰۱ هزار و ۸۳ میلیارد ریال بود که باتوجه به اولویت تامین نیاز داخل کشور و افزایش تقاضای داخلی، سهم فروش داخل در سال ۹۵ افزایش یافت.

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه در بخش دیگری از صحبت های خود به پروژه های افتتاح شده و به بهره برداری رسیده مبارکه در سال ۹۵ اشاره ای داشت و گفت: در سال گذشته اهم طرح های توسعه و بهینه سازی شرکت شامل بهره برداری از ماشین ریخته گری شماره ۵ و افزایش ظرفیت تولید فولاد به۷.۲ میلیون تن تختال، بهره برداری از واحد انباشت و برداشت و احیاء مستقیم فولاد سفیددشت چهارمحال و بختیاری، بهره برداری از واحد سولفور زدایی، بهره برداری از واحد تولید آب دمین با ظرفیت ۴۵۰ مترمکعبی، احداث خط انتقال آب ۱۴۰۰ میلیمتر شماره ۲ و سیستم گاززدایی RH-TOP بوده است.

وی خاطرنشان کرد: برنامه امسال تلاش برای افزایش فروش محصولات فولاد به حدود ۱۲ هزار میلیارد تومان و کسب سود ۲۵۳ ریالی به ازای هر سهم است.

مواردی که در فوق به آن اشاره شد، خلاصه ای از مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت فولاد مبارکه اصفهان بود که گزارش تفصیلی آن در   چیلان   ۷۴ منتشر شده است.

به منظور اشتراک نشریه   چیلان   با شماره های ۴ – ۸۸۵۵۱۷۰۱ تماس حاصل نمایید.

2

تاریخ انتشار : ۲۵ مرداد ماه ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۲۷
شناسه مطلب : 14034
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.