تازه ترین عناوین
واحد ذوب بوتیای ایرانیان تا پاین ۹۷ به بهره برداری می رسد
انتظار می رود، واحد ذوب و ریختگری شرکت فولاد بوتیای ایرانیان با 39 درصد پیشرفت فیزیکی تامین اکثر تجهیزات آن و به در اسفند سال 97 به اتمام می رسد.

به گزارش  چیلان ، محمدرضا خسروی راد، مدیرعامل شرکت فولاد بوتیای ایرانیان ضمن بیان اینکه مشکل عمده این شرکت تامین منابع مالی است گفت: به راهکارهای متعددی برای رفع این مشکل مراجعه کردیم و هم اکنون پروژه های این شرکت جزو پروژه های اولویت دار کشور شده است.

خسروی محدودیت مواد اولیه و تامین خوراک برای واحدها نیز از دیگر مشکلات فولاد بوتیای ایرانیان است و اگر خوراک کنستانتره تامین شود این شرکت ظرفیت تولید هشت میلیون تن گندله را دارد.

وی تصریح کرد: مجموعه میدکو بیش از ۲۳ طرح صنعتی و معدنی درحال اجرا و پیگیری دارد که ۱۳ مورد از آنها در حال بهره برداری و مابقی درحال ساخت است و از این بین پنج طرح مربوط به فولاد بوتیای ایرانیان ازجمله گندله سازی ۲ و نیم تنی، احیای مستقیم فولاد بوتیا، ذوب و ریختگری و نیروگاه سیکل ترکیبی است.

مدیرعامل شرکت فولاد بوتیای ایرانیان گفت: کار ساخت کارخانه گندله سازی ۲ و نیم تنی فولاد بوتیا از سال ۹۲ آغاز شده و این کارخانه از مردادماه ۹۴ در حال تولید است و کارخانه گندله سازی فولاد بوتیای ایرانیان در ۲ ماه گذشته در شرایط تولید آزمایشی ۱۴۰ هزار تن تولید داشته و محصولات آن به فولاد سازهای برتر کشور ارسال شده است.

وی افزود: ساخت کارخانه فولاد بوتیا ۱۸ درصد پیشرفت دارد و منتظر اعتبار خارجی پروژه هستیم و این کارخانه در کشور منحصر به فرد است و ۳۰ درصد صرفه جویی انرژی با سیستم شارژ گرم دارد.

خسروی راد اضافه کرد: هم اکنون واحد ذوب و ریختگری شرکت فولاد بوتیای ایرانیان ۳۹ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و اکثر تجهیزات آن تامین شده و به سرعت در حال تکمیل است و تعهد کردیم در اسفند سال ۹۷ به اتمام می رسد و ویژگی این واحد سبد محصولات تکراری نیست و قابلیت محصولات مورد نیاز کشور را تامین و به خارج از کشور صادر می کند.

وی گفت: مراحل جانمایی در طرح توسعه نورد انجام شده است لذا در این طرح امکان تولید لوله بدون درز با سایز سنگین را می توان با محصولات ریختگری تولید کرد.

مدیرعامل فولاد بوتیای ایرانیان همچنین افزود: این شرکت در انتهای سال ۹۶ می تواند ۴۰۰ هزار تن را تولید کند که به فولاد زرند و فولاد ایرانیان عرضه می شود.

وی بیان کرد: سرمایه گذاری پروژه های فولاد بوتیای ایرانیان بالغ بر ۶ هزار میلیارد تومان است که بیش از ۲۵ درصد از این بودجه جذب شده است و مابقی آن طی ۲ سال آینده جذب می شود و برای اجرا پیمانکاران از تکنولوژی اروپایی که از کشور چین خریداری شده استفاده می کنند.

خسروی راد ادامه داد: حدود ۴۵ درصد از تجهیزات با تکنولوژِی خارجی و در محافل داخلی ساخته می شود و در نصب ۱۰۰ درصد از تکنولوژِی داخلی استفاده می شود.

وی گفت: جاده دسترسی فولاد بوتیا به راه آهن با پیشرفت ۸۵ درصد و تا سال آینده به بهره برداری خواهد رسید.

مدیرعامل شرکت فولاد بوتیای ایرانیان با بیان اینکه شرکت میدکو حداکثر استفاده را از انرژی باد و خورشیدی خواهد داشت افزود: پست توزیع برق کارخانه فولاد ۱۰۰ درصد احداث شده و فضای سبز منطقه با وسعت ۱۲۰ هکتار در مجموعه دایر شده است و ضعف های مخابراتی با همکاری شرکت مخابرات استان در حال رفع و رجوع است.

وی اظهار کرد: کار ساخت نیروگاه سیکل ترکیبی نوع ‘اف’ با راندمان بالای ۵۸ درصد به سرعت در حال ادامه است.

خسروی راد گفت: واحد احیا، ریختگری فولاد بوتیای ایرانیان امروز در محافل روز دنیا مورد تبلیغ و تایید تکنولوژِی است.
وی افزود: میزان آب در فولاد نگران کننده است و در فولاد بوتیای ایرانیان به شکل طراحی پایه دیده شده است لذا کمتر از ۵۰ درصد از میانگین مصرف کشور، آب مصرف خواهیم کرد و این شرکت رکورد کمترین مصرف آب ایران را دارد.
مدیرعامل شرکت فولاد بوتیای ایرانیان عنوان کرد: آب مورد نیاز این مجموعه از قرارداد پنج سال قبل با وزارت نیرو از طریق دریافت فاضلاب شهری و تصفیه آب دریافتی شهر کرمان تامین می شود.

وی گفت: این شرکت بابت سطح تکنولوژِی و اتوماسیون به کمتر از ۲ هزار نفر نیروی کار نیاز خواهد داشت در چارت سازمانی یک هزار و ۶۸۰ نفر ذکر شده است و به ازای هر نفر شاغل بین ۱۰ تا ۱۵ نفر در خارج از کارخانه در فضای اشتغال قرار خواهند گرفت.

خسروی راد افزود: شرکت فولاد بوتیای ایرانیان حدود ۲۱۶ نیرو طی یک سال و نیم گذشته جذب کرده است و با فراخور پیشرفت پروژه، استخدام بیشتری لحاظ می شود این افراد از جوانان بومی و برترین نیروها هستند.

وی خاطرنشان کرد: ۷ درصد نیروی غیر بومی و بیش از ۹۶ درصد از نیروی کار این شرکت بومی استان کرمان هستند که در فرآیند آزمون انتخاب شده اند و تا پایان سال قطعا آگهی استخدامی خواهیم داشت.

مدیرعامل شرکت بوتیای ایرانیان گفت: این شرکت در راستای مسئولیت اجتماعی خود و برای حفاظت از محیط زیست ۱۲۰ هکتار در مجموعه و یک هزار هکتار فضای سبز در فضای خارج از مجموعه کاشت کرده است.

ازجمله محصولات کارخانه فولاد بوتیای ایرانیان (میدکو) در کرمان محصولات شمش آهن، گندله و آهن فولادی است.

2

تاریخ انتشار : ۲۵ مهر ماه ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۲
منبع : خبرگزاری ایرنا
شناسه مطلب : 14903
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.