تازه ترین عناوین
گروه سارایه فولاد کاوه جنوب را به ۹۵ درصد ظرفیت اسمی رساند
در هفته ی گذشته، گروه سارایه با انجام عملیات ارتقا ترانسفورمر و نصب نسل جدید سامانه تنظیم مصرف الکترود خود (SARCON)، با دست یابی به رکورد 22 ذوب و تولید 3659 تن شمش فولاد در روز و به رشد بزرگی در میزان تولید این مجتمع و کاهش مصرف الکترود دست یافت و فولاد کاوه جنوب کیش را به 95 درصد ظرفیت اسمی خود رساند.

به گزارش  چیلان ، فولاد کاوه جنوب کیش واقع در منطقه ویژه اقتصادی و صنعتی خلیج فارس که در آذر ماه ۹۴ فاز اول فولاد سازی خود را با ظرفیت ۱.۲ میلیون تن در سال راه اندازی کرد هفته قبل با انجام عملیات ارتقا ترانسفورمر و نصب نسل جدید سامانه تنظیم مصرف الکترود توسط سارایه، به رکورد ۲۲ ذوب و تولید ۳۶۵۹ تن شمش فولاد در روز دست یافت.

گروه سارایه، سامانه جدید تنظیم مصرف الکترود SARCON را با اتکا به ۵۰ سال تجربه خود و سرمایه گذاری دانش فنی و جدید ترین فناوری های خود در زمینه بهینه سازی صنعت فولاد سازی توسعه داده است.

SARCON سامانه ای جامع برای تنظیم مصرف الکترود در کوره های قوس الکتریکی (EAF) و کوره های پاتیلی (LF) می باشد. این سامانه حاصل توسعه ی سامانه NI LabView که بخشی لازم در بسیاری از تجهیزاتی که در سراسر جهان استفاده می شود می باشد.

SARCON ابزاری قدرتمند است که با کمک آن می توان به کاهش زمان tap to tap، کاهش مصرف الکترود، کاهش مثرف انرژی، کاهش مصرف نسوز در کنار مدت زمان نصب و راه اندازی کوتاه این سامانه (در کمتر از ۳ روز) رسید. از دیگر فواید SARCON می توان به افزایش فاصله زمانی تعمیرات و تصویر سازی قابل شخصی سازی اشاره کرد. در نهایت SARCON با کاهش هزینه های تولید و افزایش تولید و بهره وری، تاثییر بسیار مثبتی بر اقتصاد کارخانه ی فولاد سازی می گذارد.

گروه سارایه دائما در حال توسعه و اضافه کردن کاربرد های جدید به این سامانه تنظیم کننده می باشد که از سریق نصب افزونه بر نسل های قبلی، امکان ارتقا را به آنها می دهد. برخی از دستاورد های جدید گروه سارایه عبارت اند از:

  • PID با منطق فازی: ارائه امکان تغییر بین PID های استاتیک مختلف با توجه به پایداری ذوب.
  • ابزار پیش بینی حرارت تپینگ: امکان پیش بینی حرارت تپینگ جهت بهینه سازی میزان انرژی ورودی
  • ابزار ارزیابی تعادل انرژی: جهت ایجاد تعادل بین انرژی ورودی و انرژی های هدر رفته (مانند انرژی هدر رفته در آب و …)
  • ایزار بهینه سازی کنترل امواج الکترومغناطیسی: جهت کنترل نیروی جهشی الکترومغناطیسی حاصل شده از قوس الکتریکی جهت بهینه سازی مرحله پالایش.

گروه سارایه در حال حاضر در حال انجام مراحل نهایی راه اندازی پروژه فولاد کاوه اروند، نورد میلگرد و مفتول به ظرفیت ۶۰۰ هزار تن در سال در منطقه آزاد اروند می باشد که به زودی راه اندازی خواهد شد.

2

تاریخ انتشار : ۱۳ آبان ماه ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۱۷
شناسه مطلب : 15259
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.