تازه ترین عناوین
دعوت کرباسیان از چینی برای حضور در اکتشافات، انتقال تکنولوژی و سرمایه گذاری در بازار ایران/ ۵ طرح احیا فولادهای استانی آماده راه اندازی
2 طرح از هفت طرح فولادی افتتاح و و پنج طرح دیگر در آستانه راه اندازی قرار دارد و نخستین طرح فولادسازی این طرح ها اوایل 2018 وارد مدار تولید می شود.

رئیس هیئت عامل ایمیدرو در همایش چینکا که امروز و در حاشیه سیزدهمین نمایشگاه معدن، صنایع معدنی، ماشین آلات و تجهیزات معدنی، ماشین آلات راه سازی و صنایع وابسته برگزار شد ضمن بیان اینکه ۱۵ میلیارد یورو پروژه معدنی روی میز داریم که قابلیت افزایش تا ۳۰ میلیارد یورو را دارد گفت: در ابتدای دولت یازدهم قراردادهایی به ارزش ۲۰ میلیارد یورو برای پروژه‌های ایران گشایش اعتبار شد و آمادگی داریم تا سطح روابط اقتصادی بویژه در حوزه معدن و صنایع معدنی افزایش یابد.

رئیس هیئت عامل ایمیدرو افزود: در دولت یازدهم گشایش اعتبار حدود یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون یورو پروژه که شامل هفت طرح فولادی با ۸۰۰ هزار تن ظرفیت تولید بود، نهایی شد.

وی با اعلام اینکه ۲ طرح از هفت طرح فولادی افتتاح و و پنج طرح دیگر در آستانه راه اندازی قرار دارد اظهار کرد: در زمینه فولاد سازی، اوایل سال ۲۰۱۸ نخستین کارخانه فولاد سازی فولاهای استانی افتتاح می‌شود که در مجموع ظرفیت تولید فولاد را تا ۶ میلیون تن افزایش خواهد داد.

کرباسیان با اشاره به سرمایه گذاری‌های صورت گرفته در آلومینیوم جنوب افزود: با بهره برداری از طرح آلومینیوم جنوب ۳۰۰ هزار تن ظرفیت تولید شمش در کشور ایجاد خواهد شد.

وی افزود: با راه اندازی این طرح پیش بینی می‌شود تا اواخر سال ۲۰۱۸ ظرفیت تولید آلومینیوم در ایران ۲ برابر شود.

رئیس هیئت عامل ایمیدرو با بیان اینکه معدن جدید ذغال سنگ در طبس تا ۲ ماه آتی گشایش خواهد یافت گفت: طرح فوق با همکاری شرکت CMC عملیاتی می‌شود.

وی در تشریح ظرفیت‌های دو کشور گفت: با ظرفیت‌های فنی، مصرف، اجرا و ساخت ماشین آلات چین آشنا هستیم و اتحادیه پیمانکاران چین با ۱۵۰۰ شرکت زیرمجموعه نیز با ظرفیت‌های ما در زمینه‌های مختلف آشنا است.

کرباسیان با اشاره به ظرفیت‌های ایران در حوزه‌های معدن، پتروشیمی، بنادر و انرژی بویژه منابع سرشار گاز ادامه داد: از شرکت‌های چینی دعوت می‌کنیم تا در زمینه اکتشاف، انتقال تکنولوژی و سرمایه گذاری در بازار ایران حضور یابند.

2

تاریخ انتشار : ۱۳ آبان ماه ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۲۵
شناسه مطلب : 15268
ارسال
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.