بهره برداری از کارخانه فرآوری ضایعات فلزی در شهرستان اشکذر آغاز شد
خط تولید کارخانه فرآوری ضایعات فلزی در شرکت فولادآلیازی ایران با هدف کاهش آلایندگی صنایع فولادسازی در شهرستان اشکذر، در مراسمی با حضور تعدادی از مسئولان محلی، مدیران و کارشناسان فولاد آلیاژی ایران، در این واحد تولیدی و صنعتی به بهره برداری رسید.

به گزارش  چیلان ، رئیس هیات مدیره شرکت فولادآلیاژی ایران در این مراسم اظهار کرد: کارخانه فراوری ضایعات با ظرفیت ۳۰۰ هزار تن در سال که قابلیت افزایش تا ۴۰۰ هزار تن را نیز دارد، تنها کارخانه فرآوری آهن قراضه در مرکز و جنوب کشور است که شروع به فعالیت کرد. 

یدالله طاهر نژاد افزود : مواد اولیه مورد نیاز کارخانه یادشده ، قراضه های فولادی است که اتومبیل های سواری از رده خارج شده بهترین نوع قراضه برای این واحد تولیدی است . 

وی با بیان اینکه کارخانه یادشده با همکاری کارشناسان شرکت comes آلمان و نیروهای این کارخانه و با استفاده از فناوری روز زیست محیطی اروپا راه اندازی شد، گفت : این واحد با دستگاه های کاملا اتوماتیک با هدف کاهش آلایندگی صنایع فولاد فعالیت خود را آغاز کرد .

طاهرنژاد با بیان اینکه توان خرد کردن قراضه ها در این کارخانه ۵۰ تا ۶۰ تن در ساعت است، تاکید کرد: با توجه به ظرفیت کارخانه و قیمت فعلی قراضه میزان گردش مالی این واحد در سال بیش از هفت هزار میلیارد ریال است . 

رئیس هیات مدیره کارخانه فولاد آلیاژی از جمله مزایای این واحد را افزایش کیفیت و خلوص ذوب ( نداشتن موادی مثل مس، آلومینیوم، کرم ، نیکل و… ) ، کاهش مصارف برق، الکترود و نسوز کوره ، افزایش بهروری قراضه ذوب، کاهش زمان ذوب، کاهش قیمت تمام شده محصول و از همه مهمتر کاهش آلودگی محیط زیست عنوان کرد. 

همچنین محمد علی شاه حسینی، فرماندار اشکذر با تجلیل از اهتمام و رویکرد ویژه فولاد آلیاژی ایران به مباحث زیست محیطی اظهار کرد: در همین راستا واحد فراوری ضایعات فولاد آلیاژی راه‌اندازی شد تا ضمن استفاده خود شرکت، سایر واحدهای فولادسازی استان نیز نسبت به فرآوری قراضه‌های مصرفی خود برای افزایش بهره‌وری و کاهش آلودگی زیست‌ محیطی از این کارخانه بهره‌مند شوند.

وی با تأکید به اینکه سیاست دولت تدبیر و امید حمایت از سرمایه‌گذاری‌های داخلی و خارجی است، افزود: دولت از طرح‌های اشتغال‌زا به‌ویژه صنایع تبدیلی و تکمیلی پاک و های تک در حوزه‌های مختلف حمایت می‌کند.

بیش از ۶۵۰ واحد صنعتی کوچک و بزرگ در اشکذر دایر است که بیشترین آلایندگی ها در این شهرستان ناشی از فعالیت صنایع فولادی است.

2

تاریخ انتشار : ۱۵ آذر ماه ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۳۹
شناسه مطلب : 15577
ارسال
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.