نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی خبر داد:دومین کارخانه تولید فولاد آلیاژی کشور سال آینده راه اندازی می شود
دومین کارخانه تولید فولاد آلیاژی کشور اوایل سال 97 توسط بخش خصوصی در شهرستان ملکان آغاز به کار می‌کند.

به گزارش  چیلان ، نماینده مردم ملکان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این‌که دومین کارخانه تولید فولاد آلیاژی کشور اوایل سال ۹۷ توسط بخش خصوصی در شهرستان ملکان آغاز به کار می‌کند، گفت: بیش از ۳۷۰ نفر نیروی انسانی بومی از طریق آزمون در این کارخانه استخدام می‌شوند.

سلمان خدادادی افزود: در این کارخانه سالانه  ۸۰۰ هزار تن فولاد آلیاژی تولید خواهد شد.

وی اظهار کرد: این کارخانه با ۱۹۰ میلیارد تومان اعتبار بخش خصوصی راه‌اندازی می‌شود که ۱۲۰ میلیارد تومان توسط سهامداران تأمین شده و ۷۰ میلیارد تومان هم توسط بانک سپه به صورت تسهیلات ارزی و ریالی پرداخت می‌شود.

نماینده مردم ملکان از افتتاح رسمی این کارخانه بعد از آغاز به کار و راه‌اندازی خط تولید با حضور مسئولان کشوری و استانی خبر داد و گفت: با راه‌اندازی این کارخانه هم‌چنین صدها نفر در بخش حمل و نقل در این حوزه مشغول بکار خواهند شد.

وی به علل تعطیلی چندین ساله کارخانه ذوب آهن شمال غرب کشور در ملکان نیز اشاره کرد و گفت: عملیات راه‌اندازی این کارخانه چند سال قبل به علت درخواست ۴۰ میلیارد ریال توسط وزارت جهاد کشاورزی و اختلاف اراضی بین اهالی منطقه متوقف شد و متأسفانه ۷۰ کارگر این پروژه نیز اخراج شدند و مجوز این کارخانه نیز توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت کتباً به سهامداران ابلاغ شد.

خدادادی افزود: با شروع به‌کار مجلس دهم یکی از اولویت‌های ما، پیگیری علل تعطیلی این پروژه بود که پس از ده‌ها جلسه با وزیر و معاونان وزارت صنعت، معدن و تجارت و سهامداران کارخانه در نهایت مقرر شد با توجه به عدم توجیه تولید ذوب آهن کاربری کارخانه به تولید فولاد آلیاژی که مشتری زیادی در کشور دارد تغییر یابد.

وی یادآور شد: به علت کسری بودجه سهامداران نیز، برای اخذ تسهیلات با چند بانک وارد مذاکره شدم که در نهایت بانک سپه پس از انجام کار کارشناسی موافقت اصولی خود را با اعطای ۷۰ میلیارد تومان تسهیلات ارزی و ریالی به این کارخانه اعلام کرد.

2

تاریخ انتشار : ۱۹ آذر ماه ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۲۱
شناسه مطلب : 15618
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.