۱۱۲ میلیون تن ظرفیت در حال اجرای زنجیره فولاد کشور وجود دارد
در دولت تدبیر و امید 66 میلیون تن به تولیدات زنجیرهفولاد افزوده شده است و این تولیدات به 189 میلیون تن رسیده که شامل کنستانتره، گندله، آهن اسفنجی، شمش و نورد است.

دکتر جعفر سرقینی، معاون امور معادن و صنایع معدنی وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه اگر با این آهنگ پیش برویم به ظرفیت هدف گذاری شده در چشم انداز توسعه خواهیم رسید افزود: در ۲۰ استان ۱۱۲ میلیون تن ظرفیت در حال اجرای زنجیره فولاد کشور وجود دارد.

وی تصریح کرد: تفویض ۶۰ درصد اختیارات شورای عالی معادن به استانها یک ماه قبل تصویب شد و بناست ۲ مرحله دیگر تفویض اختیار به استانها داشته باشیم. 

معاون امور معادن و صنایع معدنی وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: سه استان از جمله استانهای کرمان، آذربایجان شرقی و اصفهان تشکیل شورای معادن را پیگیری می کردند و پرچمدار تشکیل شورای معادن استانها بودند.

وی افزود: استان هایی از جمله کرمان در تفویض اختیارات پیشتاز خواهد بود و تفویض اختیارات به استانها احتمالا بصورت یکسان داده نمی شود و برخی استانها سهم بیشتری می برند.

سرقینی عنوان کرد: توسعه بخش معدن استان کرمان مدیون شرکت های گل گهر سیرجان و میدکو است و طرح جامع زغالسنگ در حال بازنگری است.

2

تاریخ انتشار : ۲۳ آذر ماه ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۱۷
شناسه مطلب : 15700
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.