معرفی کتابی راهنما برای فعالان فولادیکتاب سال فولاد شامل چه اطلاعاتی است؟
جهت دریافت کتاب سال با شماره های ۴-٨٨۵۵١٧٠١- ٠٢١ و یا 09109180833 تماس حاصل فرمایید. همچنین در فضای مجازی می توانید با آی دی @steeltribune در ارتباط باشید.

کتاب سال فولاد ایران به عنوان مرجع کاربردی صنعت و بازار، به بررسی جامعی از وضعیت فولاد ایران و جهان پرداخته است. برای دریافت این کتاب با دفتر  چیلان  در انجمن تولیدکنندگان فولاد تماس حاصل فرمایید.

به گزارش  چیلان ، کتاب فولاد ایران که با همفکری تحلیلگران و کارشناسان تدوین شده است، تمامی اطلاعات مورد نیاز برای تحلیل بازار فولاد را در اختیار فعالان بازار قرار می دهد و با ترسیم روند بازار فولاد به وسیله آمار موثق و گزارشات دقیق به شما قدرت تحلیل می دهد.

  • آنچه در کتاب سال فولاد منتشر شده است

کتاب سال فولاد ایران که برای اولین بار به فعالان فولاد ارائه می شود در ۹ فصل، وضعیت فولاد در ایران و جهان را گزارش داده است.

فصل نخست این کتاب راهنما، گزارش مقایسه ای تولید، واردات، صادرات و مصرف فولاد ایران است.

فصل دوم به تولید اختصاص یافته و شامل روند ماهانه تولید محصولات زنجیره فولاد، ضریب بهره برداری تولید (در کارخانجات ذوب، نورد و آهن اسفنجی) و سهم هر شرکت در تولید فولاد ایران است.

فصل سوم، صادرات و واردات را رصد کرده است. فصل صادرات و واردات شامل روند ماهانه حجم صادرات و واردات فولاد، ارزش ریالی و دلاری صادرات و واردات فولاد، مقاصد صادراتی و مبادی وارداتی فولاد ایران، گزارش مقایسه ای ردیف تعرفه های موثر بر صادرات و واردات فولاد ایران و سهم صادرات از تولید هر محصول فولادی می باشد.

فصل چهارم موضوع قیمت را مورد بررسی قرار داده و شامل مباحثی از قبیل گزارش مقایسه ای روند قیمت داخلی و جهانی محصولات فولادی و شاخص های قیمتی بین مواد اولیه و محصولات زنجیره فولاد می باشد.

فصل پنجم کتاب تحت عنوان بورس به دو بخش کلی گزارش مقایسه ای عرضه و معاملات فولاد در بورس کالا و وضعیت سهام شرکت های فولادی در بورس اوراق بهادار پرداخته است.

فصل ششم واحدها و طرح های فعال و در حال احداث فولادی (فولاد خام، گندله، آهن اسفنجی و …) را معرفی کرده است.

فصل هفتم به فولاد جهان اختصاص یافته که شامل گزارش مقایسه ای ۲۰ کشور برتر تولیدکننده فولاد جهان، پیش بینی مصرف فولاد در نقاط مختلف جهان در سال ۲۰۱۸ و چالش های بازار فولاد جهان در سال جاری می شود.

فصل هشتم لیست تولیدکنندگان فولاد ایران به تفکیک محصول و ظرفیت را در خود جای داده و فصل نهم به گزارش عملکرد شرکت های فعال بازار تخصیص داده شده است.

  • چرا کتاب سال فولاد مهم است؟

هر فعال فولادی برای تولید، تجارت و سرمایه گذاری به اطلاعات مبنا و کاربردی که دورنمایی از بازار را بهتر روشن کند نیاز دارد و کتاب سال این اطلاعات را به صورت فشرده و مفید آماده کرده است.

ارزش اطلاعاتی که در این کتاب منتشر شده، به شناخت و تحلیل بهتری از بازار منجر می شود. پیش از این همه فعالان فولاد خواستار دریافت اطلاعات و آمارهای تحلیلی از وضعیت سهام شرکت های فولادی در بورس، واحدهای فعال و طرح های در حال احداث زنجیره فولاد، درصد پوشش ظرفیت کارخانجات ذوب، نورد و آهن اسفنجی، نمودار سود و زیان نورد، ذوب و آهن اسفنجی، مقاصد صادراتی و مبادی وارداتی هر محصول فولادی، ارزش ریالی و ارزی صادرات و واردات فولاد، سهم هر شرکت در تولید فولاد ایران، روند قیمتی محصولات فولادی (میلگرد، شمش، اسلب، ورق و تیرآهن)، توازن عرضه و تقاضا در زنجیره فولاد، عرضه ها و معاملات بورس کالا، اطلاعات کارخانجات فولاد ایران، اطلاعات طرح های بهره برداری شده جدید بوده اند. هم اکنون تمام این اطلاعات یکجا در یک کتاب راهنما تهیه شده است.

بنابراین، کتاب سال فولاد ایران به عنوان مرجع کاربردی صنعت و بازار فولاد ایران در بهره برداری سرمایه گذاران، تولیدکنندگان، سیاستگذاران و فعالان زنجیره فولاد از اطلاعات تحلیلی و مطمئن مفید خواهد بود.

کتاب سال فولاد ایران توسط معاون وزیر صنعت رونمایی شد

گزارش تصویری مراسم رونمایی از کتاب سال فولاد ایران

  • سیاستگذاران و حامیان کتاب سال فولاد را بشناسید

کتاب سال فولاد ایران (۱۳۹۷) با سیاستگذاری چهره های شناخته شده فولادی شامل اعضای هیئت مدیره و دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران تدوین شده است. در مراسم رونمایی از کتاب سال فولاد که در مجمع سالیانه انجمن فولاد در هتل همای تهران برگزار شد، نیز مقامات دولتی و مدیران کارخانجات بزرگ فولاد کشور حضور داشتند.

رونمایی از کتاب سال فولاد توسط دکتر سرقینی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، دکتر اسلامیان رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد، دکتر سبحانی مدیر عامل فولاد مبارکه اصفهان، مهندس کشانی مدیر عامل فولاد خوزستان، مهندس یزدی زاده مدیر عامل ذوب آهن اصفهان و جمعی از اعضای هیئت مدیره انجمن فولاد و مسئولین دولتی صورت گرفت و برای نخستین بار جزئیات و اهمیت این کتاب برای حاضران تشریح شد.

این اثر تخصصی با مشارکت بیش از ۳۰ شرکت و نهاد تاثیرگذار در صنعت فولاد منتشر شده که اسامی آن ها به شرح ذیل است:

ایمیدرو- بورس کالای ایران- فولاد مبارکه اصفهان- فولاد خوزستان- فولاد خراسان- بانک اقتصاد نوین- فولاد هرمزگان- فولاد کاوه جنوب کیش- فولاد امیرکبیر کاشان- فولاد کرمان- جهان فولاد سیرجان- فولاد کویر- توکا فولاد- فولاد یزد- صبا فولاد زاگرس- نورد و تولید قطعات فولادی- فولاد سفیددشت چهارمحال و بختیاری- فولاد متیل- فنی و مهندسی فولاد مبارکه- فولاد سنگان- ایریسا- ورق های پوشش دار تاراز- ورق خودرو چهارمحال و بختیاری- ذوب آهن بیستون- گندله سازی مادکوش – گسترش فناوری خوارزمی- فرا تحقیق سپاهان- کاوش جوش- دیرگداز آذر – صنعت ورق آرین پاژ و آهن مجد.

جهت دریافت کتاب سال (با ارسال رایگان) و یا برای کسب اطلاعات بیشتر با تلفن های ثابت ۴-٨٨۵۵١٧٠١- ٠٢١

و شماره همراه ۰۹۱۰۹۱۸۰۸۳۳ تماس حاصل فرمایید و یا به پست الکترونیک yearbook@chilanonline.com ایمیل بزنید.

همچنین در فضای مجازی می توانید با آی دی @steeltribune در ارتباط باشید.

2

تاریخ انتشار : ۲۱ مرداد ماه ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۲۵
شناسه مطلب : 19934
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.