کمیسیون اتحادیه اروپا خبر داد:اقدامات حفاظتی برای کنترل واردات فولاد عملیاتی شد/ تجار در سردرگمی/ معاملات فولاد متوقف شد
کمیسیون اتحادیه اروپا اعلام کرد اقدامات حفاظتی موقت بر روی واردات فولاد را عملیاتی می کند.

به گزارش  چیلان ، بسیاری از فولادسازان اروپایی در طول چند هفته اخیر و از جولای تا آگوست تعطیل شده اند که همین امر نگرانی هایی را در میان مقامات اتحادیه اروپا ایجاد کرده است.

در حال حاضر اتحادیه اروپا حجم ثبت سفارشات را کنترل می کند و از اینرو انتظار می رود فعالیت در ماه جاری در بازار فولاد از حد معمول فراتر رود.

هر محموله فولادی که وارد منطقه اروپا می شود درصورتی که از ظرفیت تعیین شده بیشتر باشد مشمول تعرفه ۲۵ درصدی خواهد شد.

سیستم سهمیه بندی به مدت ۲۰۰ روز و از تاریخ ۱۹ جولای اجرایی شده است.

کمیسیون اتحادیه اروپا ۵ محصول فولادی را از این تعرفه ها معاف کرده اما امکان دارد همین ۵ قلم نیز تا پایان سال مشمول تعرفه گردند.

هنوز شرایط این سهمیه بندی شفاف نیست و بسیاری از خریداران نگران هستند که مشمول این تعرفه ۲۵ درصدی می باشند یا خیر چراکه هنوز مشخص نیست این تعرفه محموله هایی که به پیش از تصمیم یوروفر معامله شده اما هنوز به بنادر نرسیده اند را شامل می شود یا این محموله ها معاف خواهند بود. لذا خرید و فروش متوقف شده است.

تفاوت نرخ میان فولاد آمریکا و اروپا هم همچنان سبب شده با تعرفه های فعلی آمریکا هم صادرات صرفه اقتصادی داشته باشد.

از سوی دیگر انتظار می رود هزینه مواد اولیه در سال آینده کاهشی باشد و با وجود آنکه پیش بینی می شود تقاضا داخلی و خارجی اتحادیه اروپا کاهشی باشد اما برآوردها نشان می دهد فروش فولاد در سه ماهه اول سال آینده رشد متوسطی داشته باشد.

2

تاریخ انتشار : ۲۵ آگوست ماه ۲۰۱۸ ساعت ۱۳:۰۶
شناسه مطلب : 20483
ارسال
برچسب ها

150180

ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.