شکاف قیمتی در بازار به ضرر تولیدکننده و مصرف کننده است 
دستورالعمل تنظیم بازار فولاد که شرکت ها را مجبور کرده با ارز 4200 عرضه داشته باشند باعث شکاف قیمتی شده و از آنجا که بازده بهینه سازی تولیدکننده را دچار مشکل می کند به ضرر تولیدکننده و مصرف کننده می شود.

به گزارش  چیلان ، میثم چعبی، رئیس فروش داخلی شرکت فولاد هرمزگان جنوب در خصوص دستورالعمل هایی که وزارت صمت برای عرضه های شرکت های فولادی وضع کرده است، عنوان کرد: ماده پنجم اجرایی این دستورالعمل هر تولیدکننده یا نوردکار را ملزم به عرضه تمام محصولات خود در بورس کرده است و نوردکارانی که وارد بورس می شوند و این محصولات را می خرند موظفند ۷۰ درصد این محصولات را در بورس عرضه کنند. در حالی که بیشتر نوردکاران امکان خرید مستقیم و ورود به بورس را ندارند.

وی عنوان کرد: در این دستور العمل اضافه شده است که هر نوردکار فقط یک شرکت سرمایه گذار را می تواند به عنوان خریدار معرفی کند که این موضوع محدودیت هایی برای عرضه کنندگان و همچنین رانت هایی ایجاد می کند.

این مدیر فولادی خاطرنشان کرد: اینکه این دستورالعمل که شرکت ها را مجبور کرده که با ارز ۴۲۰۰ عرضه داشته باشند باعث شکاف قیمتی شده و از آنجا که بازده بهینه سازی تولیدکننده را دچار مشکل می کند به ضرر تولیدکننده و مصرف کننده می شود.

وی در پایان عنوان کرد: انتظار ما از وزارت صنعت این است که محصولات مان با قیمت واقعی در بورس عرضه کنیم و همچنین بتوانیم گریدهای ویژه را در بازار  عرضه کنیم. دستورالعمل ها باید به گونه ای اصلاح بشود که شرکت هایی که گریدهای ویژه تولید می کنند، قیمت های متفاوتی دارند و نمی توانند در بورس عرضه کنند را هم در نظر بگیرد.

2

تاریخ انتشار : ۱۳ شهریور ماه ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۲۶
شناسه مطلب : 20748
ارسال
Share on TumblrShare on RedditShare on FacebookShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+
برچسب ها

150180

ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.