شمش در بورس کالا چقدر قیمت خورد؟/ بازار شمش به تعادل رسید
طبق اطلاعیه هفته گذشته بورس کالای ایران که با هماهنگی معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت منتشر شده بود، در راستای ساماندهی عرضه محصولات فولادی، شنبه هر هفته قرار است عرضه های شمش در بورس صورت گیرد که امروز عرضه شمش فولاد کاه جنوب کیش، ذوب آهن اصفهان و فولاد خراسان بود.

به گزارش  چیلان ، عرضه های شمش فولاد امروز در تالار صنعتی و معدنی بورس کالا گویای این موضوع است که رقابت شدیدی میان خریداران اتفاق نیافتاده است و تنها رقابت ۰.۳۹ درصدی برای شمش فولاد کاوه رخ داد.

شاید بتوان گفت یکی از دلایل تقاضای محدود برای این محموله ها بازگشایی بازار بعد از چند روز تعطیلی و مصادف شدن این ایام با محرم باشد هرچند که بخشی از این امر را نیز می توان ناشی از به تعادل رسیدن نسبی بازار دانست.

گفتی است، امروز ۵ هزار تن شمش بلوم فولاد کاوه جنوب کیش در بورس عرضه شد که به جهت ثبت تقاضای ۵ هزار و ۵۰۰ تنی رقابتی بر سر خرید اتفاق افتاد و سقف رقابت را تا ۰.۳۹ درصد بالا برد.

هر کیلوگرم شمش فولاد کاوه با ۰.۳۹ درصد رشد نسبت به قیمت پایه که ۲۴ هزار و ۸۶۴ ریال بود به ۳۵ هزار ریال رسید.

شمش ذوب آهن و فولاد خراسان نیز امروز عرضه شد که به ترتیب ۱۱ هزار تن و ۵ هزار تن عرضه شده بودند. رقابتی بر سر این دو محموله اتفاق نیافتاده و قیمت پایانی معامله همان قیمت پایه یعنی ۳۴ هزار و ۸۶۴ ریال بود.

2

تاریخ انتشار : ۳۱ شهریور ماه ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۴
شناسه مطلب : 21070
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.