پیشنهاد مدیرعامل فولاد امیرکبیر کاشان به مسئولان:به مکانیسم عرضه و تقاضای آزاد اعتماد کنیم تا تولید فولاد تسهیل شود
همواره کشف قیمت را به مکانیسم عرضه و تقاضای آزاد بسپاریم تا از این طریق تولید به ویژه در صنعت فولاد تسهیل شود.

عزیز قنواتی، مدیرعامل شرکت فولاد امیرکبیر کاشان به  چیلان  گفت: صنعت فولاد در برهه ای از زمان شرایط بیمارگونه ای را تجربه کرد و به دلیل سنگینی این وضعیت، بهبود آن نیز زمان بر بود اما اکنون این صنعت در حال بازیابی و احیا است.

وی افزود: بنابراین جای سوال است که چرا مسئولین محترم، با اعمال فشارهایی نظیر سیستم قیمت گذاری دستوری به این صنعت استراتژیک، سرعت این بهبود را کند می کنند؟

قنواتی با طرح این سوال که آیا می توان پذیرفت که اقدامی نظیر قیمت گذاری دستوری ایجاد رانت نکند؟ و آیا چنین تصمیماتی انگیزه سرمایه گذاران چه داخلی و چه خارجی برای سرمایه گذاری در صنعت فولاد را از بین نمی برد؟ اظهار داشت: در چنین وضعیتی انتظار از انجمن این است که با توجه به اشراف هیئت مدیره به مشکلات فولادسازان، مشکلات این تصمیمات را با مسئولان مربوطه مطرح نمایند تا از وضع قوانین مغایر با تولید خودداری کرده یا قوانین موجود را تسهیل نمایند.

مدیرعامل شرکت فولاد امیرکبیر کاشان تصریح کرد: لازم است همواره کشف قیمت را به مکانیسم عرضه و تقاضای آزاد بسپاریم تا از این طریق تولید به ویژه در صنعت فولاد که پس از نفت و پتروشیمی بیشترین درآمد ارزی را برای کشور تامین کرده تسهیل شود.

2

تاریخ انتشار : ۹ مهر ماه ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۰
شناسه مطلب : 21364
ارسال
Share on TumblrShare on RedditShare on FacebookShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+
برچسب ها

150180

ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.