در بازار بیلت چه می گذرد؟
کارشناسان بازارهای بین المللی فولاد و سنگ آهن معتقدند روند قیمت بیلت در بازارهای بین المللی در حال اصلاح است و رقابت ترک ها در این بازار سبب شده قیمت ها تضعیف شود.

به گزارش  چیلان ، کیوان جعفری طهرانی، تحلیلگر بازارهای بین المللی فولاد و موادمعدنی درباره وضعیت بازار بیلت گفت: قیمت بیلت در منطقه CIS با توجه به رقابت با ترکیه و افت تقاضا، با کاهش همراه بود و به ۴۶۰ تا ۴۶۲ دلار FOB رسید در حالی که روسیه یک محموله به مصر به قیمت ۴۸۰ دلار به صورت CFR فروخته است. همچنین محموله ای از اوکراین به تایلند با قیمت ۵۰۵ دلار CFR و معادل ۴۵۰ تا ۴۵۵ دلار FOB فروخته شده است.

وی افزود: ترکیه برای تحویل فوری بیلت را ۴۷۰ تا ۴۷۵ دلار FOB پیشنهاد می دهد. اگرچه پیش بینی کاهش تقاضا برای محصولات طویل در ترکیه در ماه های آتی آنها را به صادرات بیشتر بیلت و میلگرد ترغیب می کند و حضور ترک ها به عنوان رقیبی جدی در خاورمیانه و شمال افریقا و جنوب شرق آسیا مجددا مطرح می گردد.

جعفری طهرانی ادامه داد: در مورد بازار آسیای میانه برخی قیمت بیلت CIS را تا ۴۴۵ دلار FOB اصلاح پذیر می دانند اما در چین سود فولادسازان در تولید بیلت حدود ۶۰۰ یوان در تن اعلام شده است که با افزایش هزینه مواد اولیه و حمل و نقل، احتمال کمتر شدن آن مورد انتظار است.

وی در خاتکه گفت: میلگرد صادراتی CIS حدود ۴۸۷ دلار FOB شنیده می شود. علاوه براین، قراضه وارداتی ترکیه تغییر خاصی نداشت و  ۳۲۷ دلار CFR بود.

2

تاریخ انتشار : ۲۴ مهر ماه ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۲۶
شناسه مطلب : 21754
ارسال
برچسب ها

150180

ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.