تولید بیش از ۲۶۰ هزار تن آهن اسفنجی در فولاد سفید دشت
تولید آهن اسفنجی فولاد سفید دشت در نیمه اول امسال با 90 درصد رشد به 268 هزار تن رسید.

به گزارش  چیلان ، جمشید علی بابایی، مدیر عملیات شرکت فولاد سفید دشت چهارمحال و بختیاری از تولید ۲۶۸ هزار تن آهن اسفنجی در نیمه نخست امسال خبر داد و گفت: این میزان تولید نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۹۰ درصد افزایش یافته است.

علی بابایی میزان محصولات تولیدی در ۶ ماهه نخست پارسال این کارخانه تولیدی را ۱۴۰ هزار تن اعلام کرد و اظهار داشت: عملیات احداث کارخانه فولاد سفید دشت از سال ۸۶ با برنامه ریزی ظرفیت اولیه تولید سالانه ۸۰۰ هزار تن در چهارمحال و بختیاری آغاز شد.

به گفته وی، تولید این کارخانه در مرحله احیا تبدیل گندله به آهن اسفنجی است و به عنوان نخستین واحد فولادی از طرح های هفتگانه فولاد کشور در دولت تدبیر و امید بهره برداری رسید.

علی بابایی تصریح کرد: بخش عمده ای از محصول آهن اسفنجی تولیدی این مجتمع به صنایع فولاد مبارکه اصفهان ارسال شده است.

گفنی است، از ابتدای عملیات ساخت طرح فولاد چهارمحال و بختیاری تا سال ۹۲ حدود ۴ هزار میلیارد ریال اعتبار در این طرح هزینه شد، که با واگذاری ۶۵ درصد این کارخانه به فولاد مبارکه، این بخش ۶ هزار میلیارد ریال در ساخت کارخانه سرمایه گذاری کرد و ۳۵درصد مابقی را سازمان ایمیدرو خریداری و سرمایه گذاری کرده است.

مجموعه فولاد چهارمحال و بختیاری شامل فاز احیا (تبدیل گندله آهن به آهن اسفنجی) و فاز فولاد سازی (تبدیل آهن اسفنجی به اسلب) و فاز تولید شمش فولادی در ۴۲۲ هکتار و با زیربنای ۲۵۰ هکتار، در سفید دشت فعال است.

مجتمع فولاد چهارمحال و بختیاری در سفید دشت در حدود ۳۰ کیلومتری مرکز استان قرار دارد.

هم اینک یک هزار و ۱۲۷ واحد تولیدی و صنعتی در چهارمحال و بختیاری است.

2

تاریخ انتشار : ۲۴ مهر ماه ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۰۶
شناسه مطلب : 21756
ارسال
Share on TumblrShare on RedditShare on FacebookShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+
برچسب ها

150180

ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.