چرا بزرگترین شرکت دولتی تیانجین چین اعلام ورشکستگی کرد؟
کارخانه فولاد Bohai که بزرگترین شرکت فولاد در منطقه تیانجین چین می باشد اعلام ورشکستگی کرد.

به گزارش  چیلان ، براساس آخرین گزارش ها، اعلام ورشکستگی شرکت فولاد Bohai که به عنوان بزرگترین شرکت دولتی تیانجین شناخته می شود، ۴۸ کارخانه و ۱۰۵ طلبکار را در شهر ۱۵ میلیون نفری واقع در پکن را تحت تاثیر قرار می دهد.

ورشکستگی فولاد Bohai پیامدها و تبعات جدی برای بخش مالی و اقتصادی تیانجین خواهد داشت چراکه این شرکت دیون زیادی به بانک های اصلی منطقه شامل بانک پکن، تیانجین، بانک بازرگانی Binhai Rural، بانک توسعه ای شاندونگ پودونگ، بانک صنعتی و بانک چین دارد.

بدهی فولاد Bohai به بانک پکن، تیانجین و بانک بازرگانی Binhai Rural هر یک بیش از ۱۰ میلیارد یوان حدود ۱.۵ میلیارد دلار بوده درحالی که به ۴ بانک باقی مانده دیگر هر یک ۶ تا ۱۰ میلیارد یوان بدهی دارد.

فولاد Bohai در جولای ۲۰۱۰ توسط دولت و از ادغام ۴ فولادی ساز بزرگ دولتی محلی در تیانجین شامل گروه لوله های فولادی تیانجین، گروه آهن و فولاد تیانجین، گروه متالورژی Tiantie تیانجین و گروه متالورژی تیانجی تاسیس شده است.

با شروع کار این شرکت، در همان ابتدای امر این کارخانه ۱۰۰ میلیارد یوان وام از بانک های دولتی دریافت کرد و این اعتبارات را از موسسات مالی مختلف برحسب حمایت های قوی از سوی دولت تیانجین اخذ نمود اما این شرکت از روز نخست با مشکلات عملیاتی زیادی روبرو بود و تا پایان سال ۲۰۱۵ بدهی های آن به۲۰۰ میلیارد یوان رسید. در ماه ژوئن ۲۰۱۶ مقامات تیانجین جلسه ای با موسسات مالی تشکیل دادند و در آن خواسته شد تا شرکت فولاد Bohai به تعهدات خود پایبند باشد و پس از این جلسه بود که تنش ها میان مدیران اجرایی کارخانه بالا گرفت و برخی از موسسات اعتباری سرمایه خود از این کارخانه را بیرون کشیدند. دولت تیانجین برای نجات این شرکت تلاش های زیادی انجام داد که این تلاش ها هم بی نتیجه بود.

گفتنی است، شرکت فولاد Bohai بزرگترین شرکت دولتی تیانجین و سومین فولادساز بزرگ دولت چین است که در دو سال گذشته اعلام ورشستگی کرده است. پیش از این شرکت در ماه مارس ۲۰۱۶ شرکت فولادهای خاص Dongbei و در ماه جولای ۲۰۱۷ شرکت آهن و فولاد Chongqing اعلام ورشکستگی کرده بودند.

2

تاریخ انتشار : ۳۰ مهر ماه ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۷
شناسه مطلب : 21875
ارسال
Share on TumblrShare on RedditShare on FacebookShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+
برچسب ها

150180

ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.