ماده ۳۷ قانون رفع موانع تولید اجرایی شود
اجرایی شدن ماده 37 قانون رفع موانع تولید که به عرضه محصولات در بورس کالای ایران به منظور جلوگیری از خام فروشی نیز اشاره کرده است، می تواند به تولیدکنندگان صنایع پایین دست برای دسترسی آسان به محصولات مورد نیاز کمک شایانی کند.

به گزارش  چیلان  به نقل از روابط عمومی شرکت صنعت ورق ارین پاژ، مهندس احسان حسین زاده، مدیر توسعه و ارتباطات شرکت صنعت ورق ارین پاژ با بیان این مطلب گفت: بورس کالای ایران به شفافیت معاملات محصولات فولادی کمک کرده است و دولت باید با ادامه حمایت و پشتیبانی از بورس، زمینه اجرای ماده ۳۷ قانون رفع موانع تولید را فراهم کند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه ۶۷ درصد کارخانه های پایین دست شرایط مطلوبی در حوزه تولید و نقدینگی ندارند و حتی برخی به حالت نیمه تعطیل درآمده اند، تایید کرد: ضروری است که اطلاعات سایت بهین یاب ویرایش شود، چرا که بخشی از صنایع پایین دست به دلیل مشکلات این سامانه وزارت صنعت، بعضا به طور مطلوب قادر به خرید محصولات فولادی از بورس کالا نیستند.

حسین زاده تاکید کرد: برای رقابتی شدن بازار محصولات فولادی نیاز به حذف سایت بهین یاب نیز وجود دارد، به نظر می رسد اصلاح یا حذف سایت بهین یاب می تواند به فضای شفاف و رقابتی بازار محصولات فولادی در بورس کالای ایران بیش از این کمک کند.

وی همچنین گفت: ماده ۳۷ قانون رفع موانع تولید علاوه بر دسترسی آسان تولیدکنندگان به محصولات، از صادرات محصولات خام جلوگیری می کند.

حسین زاده با اشاره به اینکه اجرایی شدن این قانون از واردات محصولاتی که مشابه داخلی نیز در کشور دارند، جلوگیری می کند، خاطر نشان کرد: با اجرایی شدن ماده ۳۷ قانون رفع موانع تولید، محصولات باید سه بار در بورس کالا عرضه شوند و در صورت نبود خریدار داخلی، اجازه صادرات بگیرند؛ این ماده قانونی مانع تامین نیاز صنایع داخلی را در اولویت تولیدکنندگان قرار می دهد که تحقق این مهم از طریق بورس کالا در راستای عملیاتی کردن شعار امسال یعنی “احمایت از کالای ایرانی ” خواهد بود.

مدیر توسعه و ارتباطات شرکت صنعت ورق افزود: این قانون بر قیمت محصولات فولادی تاثیر می گذارد و همچنین تولیدکنندگان می توانند در فضای رقابتی محصولات مورد نیاز خود را خریداری کنند.

2

تاریخ انتشار : ۸ دی ماه ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۷
شناسه مطلب : 23228
ارسال
برچسب ها

150180

ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.