معاون طرح های توسعه معدن و صنایع معدنی ایمیدرو مطرح کرد:تحریم، طرح های فولاد استانی را متوقف نخواهد کرد
خوشبختانه در بخش ساخت، پیشرفت های خوبی در کشور حاصل شده و متخصصان ایرانی تجربه این نوع رفتار تحریمی را تا پیش از این نیز داشتند و در بسیاری از مواقع از این تحریم ها فرصت هایی را برای خود خلق کرده اند.

اردشیر سعد محمدی معاون طرح های توسعه معدن و صنایع معدنی ایمیدرو در گفت و گو با  چیلان  گفت: طرح های احیاء مستقیم ۸ طرح فولادی تقریبا تمام شده و دو مورد از آنها در مراحل پایانی هستند که با توجه به ورود تجهیزات به این طرح ها، مسئله ای از بابت تحریم برای آن ها ایجاد نخواهد شد.

وی افزود: در بخش فولادسازی و ذوب این واحدها هم به طور متوسط ۴۰ درصد پیشرفت به چشم می خورد و فاینانس تمامی طرح ها هم گرفته شده است لذا از این لحاظ نیز تحریم مشکل ساز نخواهد بود.

سعدمحمدی خاطرنشان کرد: خوشبختانه در بخش ساخت، پیشرفت های خوبی در کشور حاصل شده و متخصصان ایرانی تجربه این نوع رفتار تحریمی را تا پیش از این نیز داشتند و این بار اول نیست که با تحریم مواجه می شوند و حتی در بسیاری از مواقع از این تحریم ها فرصت هایی را برای خود خلق کرده اند که این فرصت ها باعث ارتقاء سطح تکنولوژی فولاد کشور شده است. نظیر تکنولوژی پرد (PERED) که یک تکنولوژی کاملا ایرانی بوده و به ثبت رسیده و در حال حاضر در سه پروژه احیا مستقیم استانی عملیاتی شده و راندمان بسیار خوبی داشته و برای عرضه در سطح بین المللی به کشورهای دیگر نیز پیشنهاد می شود.

وی این را نیز گفت که البته تحریم ها مشکلاتی نیز ایجاد خواهد کرد اما باید برای آنها راهکار ارائه کرد و در راستای ارتقاء سیستم ها برای آن ها برنامه ریزی کرد.

2

تاریخ انتشار : ۲۰ ژانویه ماه ۲۰۱۹ ساعت ۱۲:۰۲
شناسه مطلب : 23586
ارسال
برچسب ها

150180

ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.