ورود سرقینی به اختلاف سنگ آهنی ها و فولادسازان/ آیا در جلسه امروز هزینه مواد اولیه فولادی ها افزایش می یابد؟
اختلاف فولادی ها و سنگ آهنی ها بر سر نسبت قیمت کنسانتره و گندله پای معاونت معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت را نیز به این موضوع باز کرد و امروز و طی جلسه ای با حضور طرفین درخصوص این موضوع اجماع و اتفاق نظر خواهد شد.

براساس اطلاعات رسیده به  چیلان ، سنگ آهنی ها به تازگی خواستار افزایش ۵ درصدی نسبت قیمت مواد اولیه زنجیره تامین فولاد شده اند درحالی که فولادی ها به جهت افزایش هزینه های تولید از یک سو و کاهش قیمت محصولات فولادی در بازار از سوی دیگر خواهان کاهش و حداکثر تثبیت قیمت های قبل هستند.

همین اختلاف نظر سبب شد دکتر جعفر سرقینی، معاون امور معادن و صنایع معدنی به موضوع ورود پیدا کرده و با دعوت از مدیران شرکت های فولاد خراسان، هلدینگ میدکو، شرکت سرمایه گذاری پارسیان (اپال پارسیان، فولاد مبارکه، فولاد خوزستان، شرکت معدنی و صنعتی چادرملو و شرکت معدنی و صنعتی گل گهر و نیز هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران و رئیس هیئت مدیره صندوق بازنشستگی فولاد برای برگزاری جلسه در روز جاری در خصوص تعیین قیمت محصولات سنگ آهن و سایر محصولات زنجیره فولاد و تامین مواد اولیه زنجیره، اجماع و تصمیم گیری شود.

گفتنی است، ضرایب قیمت کنسانتره و گندله در ایران به ترتیب ۱۳ درصد و ۲۱.۵ درصد قیمت شمش فولاد خوزستان بوده و درخواست سنگ آهنی افزایش این اعداد برای کنسانتره به ۱۷.۵ درصد و گندله ۲۷ درصد است.

گفتنی است، اگرچه سنگ آهنی ها درصد بیشتری را برای گندله و کنسانتره طلب می کنند اما با توجه به پایین آمدن قیمت های فولادی ها در بازار و در مقابل افزایش هزینه های تولید آنان، این تناسب و نسبت قیمتی میان مواد اولیه و محصول بهم ریخته و باید دید در این جلسه چه تصمیمی اتخاذ خواهد شد.

گروه رسانه ای  چیلان  تلاش می کند نتایج این جلسه را دریافت و در سایت  چیلان  آنلاین و همین کانال اطلاع رسانی نماید.

2

تاریخ انتشار : ۲۴ تیر ماه ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۵
شناسه مطلب : 26543
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.