دکتر غریب پور رئیس هیئت عامل ایمیدرو در نشست صمیمانه با اصحاب رسانه:شاهد بالاترین مشارکت بخش خصوصی در پروژه های ایمیدرو بودیم
دکتر خداداد غریب پور رئیس هیئت عامل ایمیدرو روز یکشنبه 13 مرداد ماه با اصحاب رسانه ها دیدار و به گفت و گو نشست.

به گزارش خبرنگار  چیلان ، دکتر خداداد غریب پور رئیس هیئت عامل ایمیدرو در دیدار با اصحاب رسانه گفت: سطح علمی پرسنل ایمیدرو خوب است و جزو برترین سازمان های کشور به لحاظ نیروی انسانی است.

وی افزود: تمرکز ایمیدرو از همان ابتدا بر روی اکتشافات بود و قرار است یک سوم اکتشافات برنامه ریزی شده توسط کنسرسیومی متشکل از شرکت های بزرگ معدنی انجام شود. یک سوم دیگر نیز توسط تهیه و تولید مواد معدنی انجام خواهد شد و مابقی توسط ایمیدرو اکتشاف خواهد شد. امروز موافقت وزیر با این برنامه ابلاغ شد و یک تحول عظیم در حوزه معدن است.

غریب پور اظهار داشت: هنوز نسبت به پتانسیل های اولیه کشور آگاهی لازم را نداریم. مجوز وزیر درخصوص اکتشافات ابلاغ شده هر چند که طراحی آن از سوی ایمیدرو انجام شده و اولویت دولت برای حضور بخش خصوصی نیز دیده شده است.

وی در ادامه تصریح کرد: با سرمایه گذاری ۱۱۰۰ میلیارد تومانی توسط بخش خصوصی در پروژه های نیمه تمام، بالاترین مشارکت بخش خصوصی را در پروژه های ایمیدرو داشتیم.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: کمیته های پایش طرح ها نیز تشکیل شده تا کنترل پروژه و هزینه ها صورت گیرد و پروژه ها در زمان خود بهره برداری شوند.

رئیس هیئت عامل ایمیدرو خاطرنشان کرد: در چهارماهه اول در تمامی شاخص ها و تولیدات رشد داشتیم و حفظ سطح تولید از اولویت های دیگر ایمیدرو می باشد. کما اینکه افزایش تولید را نیز شاهد بودیم. ایمیدرو در پایش و نگه داشت تولید موفق بود و اعداد و ارقام آنرا تصدیق می کند.

وی با بیان اینکه اگرچه تفاهمنامه ها در کشور رها می شدند گفت: این درحالی است که در ایمیدرو این تفاهمنامه ها را تبدیل به قرارداد می کنیم. ۲۷ طرح تحقیقاتی تقاضا محور در ایمیدرو داریم که برای رفع نیاز واحدهای صنعتی است.

غریب پور ضمن اشاره به همکاری با جهاد دانشگاهی بر روی بومی سازی و ساخت داخل خاطرنشان کرد: رویکرد ما این است که توسعه باید توسط بخش خصوصی انجام شود و نگاه بنگاه ها از سوددهی به سودآوری برسند.

وی ادامه داد: در زیربناهای معادن هم بخش خصوصی اعلام حضور کرد. هر چند که اعتبار زیربناها از سوی ایمیدرو امسال ۴ برابر شده است.

غریب پور در خاتمه گفت: ایمیدرو راه خود را در تمامی بخش ها شامل استفاده از ظرفیت بنگاه های بزرگ، اکتشاف، ارتباط با دانشگاه ها و بومی سازی به درستی و اثر بخش تشخیص داده است.

2

تاریخ انتشار : ۱۳ مرداد ماه ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۳۹
شناسه مطلب : 27102
ارسال
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.