با حضور رئیس جمهوری؛واحد مگامدول احیای مستقیم چادرملو افتتاح شد
امروز واحد مگامدول احیای مستقیم چادرملو با حضور رئیس جمهوری اسلامی ایران رسماً افتتاح شد.

به گزارش  چیلان ، رئیس جمهور هنگام حضور در محل بهره برداری از این واحد فولادی گفت: خوشحالیم که امروز این طرح عظیم ملی را در منطقه اردکان و مجتمع صنعتی چادرملو افتتاح می کنیم.

وی همچنین از تمامی مدیران، مهندسان، طراحان، سرمایه گذاران و کارگران این واحد صنعتی تقدیر و تشکر کرد.

همچنین، مهندس محمود نوریان مدیر عامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در این بازدید و در مراسم افتتاح واحد مگامدول احیای مستقیم چادرملو گفت: مجتمع صنعتی چادرملو در زمینی به وسعت ۷۰۰ هکتار احداث شده و تاکنون بالغ بر ۲۲ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری برای ایجاد واحدهای فولادی در این مجتمع سرمایه گذاری شده است.

بر اساس همین گزارش دکتر روحانی سپس در جمع کارگران و مهندسان کارخانه احیا و فولاد چادرملو حضور یافت و از این واحدهای صنعتی بازدید کرد.
گفتنی است این واحد فولادی که بهره برداری از آن آغاز شده قادر است سالانه ۱ میلیون و ۵۵۰ هزارتن آهن اسفنجی تولید کند.

با بهره برداری از این واحد فولادی زنجیره تولید فولاد شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در استان یزد تکمیل شد. از ویژگی های این واحد صنعتی که در مجاورت کارخانه شمش فولادی در مجتمع صنعتی چادرملو در اردکان یزد احداث شده است برخورداری از روش هات شارژ است. در این روش آهن اسفنجی پیش از سرد شدن با دمای حداقل ۶۰۰ درجه سانتیگراد وارد کوره های ذوب می شود . همچنین یکی دیگر از ویژگی های این واحد، استفاده از ایر کولر های خنک کننده و گردش بسته آب در سیستم هاست که در نتیجه موجب صرفه جویی قابل توجه ۴۳ درصدی در مصرف برق و ۳۰ درصد در مصرف آب می گردد.
بر اساس همین گزارش برای ساخت و راه اندازی این طرح نمونه فولادی بالغ بر ۱۱ هزارو ۶۲۸ هزار میلیارد ریال هزینه شده است. و توانسته بیش از ۲۵۰ شغل بطور مستقیم و ۱۵۰۰ شغل بطور غیر مستقیم ایجاد کند.

گفتنی است شرکت معدنی و صنعتی چادرملو سالانه ۱۰ و نیم میلیون کنسانتره سنگ آهن.
۱ و نیم میلیون تن سنگ آهن دانه بندی شده.
۴ میلیون تن گندله آهن.
۱ میلیون و ۵۵۰ هزار تن آهن اسفنجی.
۱ میلیون و ۳۰۰ هزارتن شمش فولادی.
و ۵۰۰ هزارتن مقاطع فولادی تولید می کند و یکی از شرکتهای معدنی پیشرو در تکمیل زنجیره تولید فولاد می باشد.
در مراسم افتتاح این واحد صنعتی عظیم، دکتر رحمانی وزیر صنعت، معدن وتجارت، دکتر غریب پور رئیس هیات عامل ایمیدرو، استاندار یزد، فرماندار و امام جمعه و نماینده مردم اردکان در این بازدید رئیس جمهور را همراهی کردند.

2

تاریخ انتشار : ۱۹ آبان ماه ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۱۵
شناسه مطلب : 28598
ارسال
برچسب ها

150180

ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.