تازه ترین عناوین
رییس هیات عامل ایمیدرو در شانزدهمین نمایشگاه متافو عنوان کرد :به سنگ آهن به عنوان یک ماده اولیه ارزشمند نیاز داریم
رییس هیات عامل ایمیدرو در حاشیه شانزدهمین نمایشگاه متافو گفت :حجم بزرگی از شرکت های داخلی و خارجی در این نمایشگاه حضور یافتند که این نوید بخش رشد و حرکت صنایع معدنی و فولادی رو به جلو است.

به گزارش  چیلان ، دکتر خداداد غریب‌پور با بیان اینکه بیش از ۲۹۰ شرکت داخلی و ۸۵ شرکت خارجی در بخش های مختلف تولید، تامین قطعات و تجهیزات و مواد اولیه حضور دارند بیان داشت: ما در تولید فولاد رشد داشتیم و امسال به ۲۸ میلیون تن می رسیم در زمینه صادرات نیز در شش ماهه بالای شش میلیون تن داشتیم.

رییس هیات عامل ایمیدرو ادامه داد : در اکتشاف ما رشد چشمگیری داشتیم و در نیمه دوم سال ۹۷ و امسال ۴۰۰ هزار کیلومتر مربع کار اکتشافی جدید را آغاز کردیم و در مجموع در اکتشاف، فرآوری و تولید محصول در همه بخش ها عملکرد خوبی را شاهد بودیم.

این مقام مسئول در خصوص تاثیر تحریم ها نیز تصریح کرد : در بخش معدنی ما کمترین تاثیر را از تحریم می پذیریم زیرا بومی سازی خوبی انجام شده و اتکا به دانش داخل نیز به عنوان یکی از ضروریات مورد توجه ویژه است. دولت و وزارت صمت رقیب بخش خصوصی نیستند. در بخش معدن برابر با قانون رفع موانع تولید استخراج معادن را در قالب مزایده واگذار می کنیم. بنابراین اتکای ما برای سرمایه گذاری به بخش خصوصی است و دولت زمینه ساز است یعنی دولت کار اکتشافی انجام می دهد ، ریز بنا ایجاد می کند، تامین مالی دارد تا اینکه بخش خصوصی وارد عرصه تولید شود.

وی در پاسخ به این سوال که وضع تعرفه بر مواد معدنی در چه مرحله‌ای است چنین گفت: در خصوص وضع عوارض به زودی جلسه ای در اتاق فکر معدن برگزار می کنیم و نتیجه اعلام می شود. به سنگ آهن به عنوان یک ماده اولیه ارزشمند در درون کشور نیاز داریم و طیبیعی است که باید محصولات فولادی به جای مواد خام صادر شوند و ارزش افزوده اساسی از این طریق در این شرایط جنگ اقتصادی با بخش های مختلف کشور کمک نماید.

دکتر غریب پور اضافه کرد : بهترین حالت این است که شرکت ها زنجیره را کامل داشته باشند و در این زمینه واحدهای تحقیق و توسعه نقش انکار ناپذیری دارند.

رییس هیات عامل ایمیدرو اظهار داشت : نیروی انسانی متخصص و دانش فنی و بومی از نقاط قوت صنایع فولادی بزرگ است که با فراهم بودن مواد اولیه رویدادهای خوبی را شاهد خواهیم بود.

وی گفت : اکتشاف کار زمان بری است اما حتی در این شرایط تحریمی موفقیت های خوبی داشتیم. اولویت ما این است که معادن بزرگ را شرکت های بزرگ انجام دهند و معادن کوچک و متوسط را بخش خصوصی با همکاری بنگاه‌های بزرگ انجام دهد.

2

تاریخ انتشار : ۹ آذر ماه ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۸
شناسه مطلب : 28840
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.