صف‌نشینی دسته‌جمعی سهام فولادی و سنگ آهنی/ استقبال سهامداران از رئیس جدید با رکودشکنی شاخص کل بورس
بورس تهران امروز (یکشنبه ۲۴ فروردین) یک روز خیره‌کننده دیگر را پشت سر گذاشت و یک قله تاریخی جدید را فتح کرد. همزمان با جهش شاخص کل بورس، امروز نمادهای فولادی و سنگ آهنی نیز تقریباً صف‌نشینی دسته‌جمعی در تجربه کردند.

به گزارش   چیلان ، شاخص کل بورس تهران امروز ۱۵ هزار و ۴۲۲ واحد رشد کرد و به ارتفاع ۶۲۳ هزار و ۲۷۸ واحدی رسید که بلندترین قله‌ای است که تاکنون بورس تهران موفق به فتح آن شده است.

امروز تقریباً تمام نمادهای فولادی و سنگ آهنی شاهد یک رالی دسته جمعی بودند. فولاد، کویر، ذوب، فولاژ، هرمز، کاوه، ارفع از میان نمادهای فولادی، معاملات خود را در حالی به پایان بردند که به صف خرید نشسته بودند. فولاد مبارکه امروز نمادی بود که با تأثیر مثبت ۱۲۸۷ واحدی، بیشترین تأثیر را در رشد شاخص کل بورس داشت.

هر سه نماد سنگ آهنی، یعنی کگل، کچاد و کنور نیز با صف خرید به معاملات خود پایان دادند. روز گذشته  چیلان  از آغاز رالی رالی چادرملو و گل گهر و معاملات خوب آن‌ها خبر داده بود.

امروز ارزش کل معاملات بورس و فرابورس حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان بود که رقم بالایی محسوب می‌شود و حاکی از مانور نقدینگی در بازار سرمایه است.

سهامداران امروز از انتصاب حسن قالیباف به عنوان رئیس جدید سازمان بورس استقبال خوبی کردند و رشد امروز بازار سرمایه، امیدواری سهامداران به آینده این بازار را نشان می‌دهد.

جدول زیر که تغییرات قیمتی نمادهای فولادی و سنگ آهنی در روز جاری را نشان می‌دهد، ببینید:

2

تاریخ انتشار : ۲۴ فروردین ماه ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۱۸
شناسه مطلب : 30820
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.