چادرملو با ۱۰ طرح توسعه به «جهش تولید» عینیت می‌بخشد
مهندس ناصر تقی‌زاده مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو عنوان کرد که این شرکت با ده طرح توسعه آماده عینیت‌بخشی به شعار جهش تولید است.

به گزارش  چیلان ، مهندس ناصر تقی‌زاده مدیر عامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در نشست خبری خود پس از بازدید از بخش‌های مختلف این شرکت در جمع خبرنگاران، با اشاره به نقش واحدهای معدنی و صنعتی در ثروت آفرینی کشور گفت: کویر مرکزی ایران سرشار از کانی‌های فلزی و غیرفلزی است که بعنوان سرمایه‌های الهی این منطقه و ایران اسلامی محسوب می‌شوند و وظیفه ما به عنوان متولیان صنعتی کشور بهره‌برداری مطلوب از این ذخایر، با هدف ایجاد ارزش افزوده و پاسداشت نعمات الهی است.
وی افزود: بنابراین عزم خود را جزم کرده ایم تا در سال جهش تولید با عینیت‌بخشی به این شعار، توان خود را جهت توسعه فعالیت‌ها، گسترده‌تر از پیش کنیم. مدیر عامل چادرملو با اشاره به ظرفیت های بالقوه منطقه گفت ما بر خود تکلیف می دانیم تا علاوه بر کمک به چرخش اقتصادی کشور با رونق‌بخشی به تولید و ایجاد اشتغال برای جوانان مستعد، آینده‌ای روشن برای آنها ترسیم کنیم.
مهندس تقی‌زاده با اشاره به طرح‌های توسعه  چادرملو از جمله گندله‌سازی شماره ۲ با ظرفیت (۵ میلیون تن)، ادامه ساخت واحد ذوب و ریخته گری فولاد شاهرود با ظرفیت (۱۰۰ هزارتن)، ادامه ساخت واحد ذوب و ریخته‌گری فولاد سرمد ابرکوه با ظرفیت (۶۵۰ هزارتن)، راه اندازی خط تولیدکلاف فولادی سرمد ابرکوه با ظرفیت (۴۵۰ هزارتن)، افزایش ظرفیت تولید واحد (ذوب و ریخته گری شمش فولادی) آهن و فولاد ارفع به میزان (۲۰۰ هزارتن)؛ افزایش ظرفیت تولید واحد (احیای مستقیم) آهن و فولاد ارفع به میزان (۲۵۰ هزارتن)، تداوم عملیات اجرایی طرح شیرین سازی و انتقال آب خلیج فارس، تداوم اکتشاف و بهره برداری از معدن D19 و شروع عملیات اجرایی آن و احداث کارخانه فروسیلیکو منگنز با ظرفیت (۵۰ هزار تن) افزود: با ایجاد واحد اکتشاف و تمرکز جدی بر کشف ذخایر جدید سنگ آهن امیدوار هستیم بتوانیم روند تولید و تامین نیاز واحدهای فولادی کشور را به مواد اولیه افزایش دهیم. وی تصریح کرد در عین حال آمادگی داریم در صورت واگذاری هر گونه معدن جدید آنرا تجهیز و در کوتاه‌ترین زمان به بهره‌برداری برسانیم. همچنین مایلیم در صورت موافقت ایمیدرو با ایجاد واحدهای کنسانتره و گندله سازی در سنگان مشارکت داشته باشیم.
مدیر عامل چادرملو در خصوص برنامه های این شرکت در زمینه مسئولیت اجتماعی و توجه به معیشت و زندگی کارکنان و شهروندان ساکن منطقه (شهرستان اردکان) نیز افزود: مراحل ساخت مجتمع فرهنگی، ورزشی صنایع فولاد اردکان (شهید حاج قاسم سلیمانی) را که در زمینی به وسعت ۴۳ هکتار و با زیر بنای ۳۰ هزار متر مربع با پیش بینی سرمایه گذاری اولیه بالغ بر ۵۰۰ میلیارد ریالی در حال ساخت است، به سرعت به پایان خواهیم برد تا علاوه بر استفاده کارگران شریف و زحمت کش، سایر خانواده های اردکانی نیز از امکانات این مجتمع که دارای سالن چند منظوره ورزشی با گنجایش ۶ هزار نفر ، استخر سرپوشیده با امکانات جانبی ، سالن آمفی تاتر با ظرفیت یک هزار نفر ، سالن های پذیرایی با گنجایش بیش از یک هزار نفرو محوطه سازی و فضاهای تفریحی است بهره مند شوند .
وی همچنین اعلام آمادگی نمود، چادرملو در صورت تامین زمین مناسب در منطقه مسکونی شهر با مشارکت کارکنان فاقد مسکن شاغل در مجتمع صنعتی اردکان از طریق تاسیس شرکت تعاونی، دهها واحد مسکونی احداث نماید.
مهندس ناصر تقی زاده با یاد آوری اقدامات گسترده چادرملو در جهت مقابله با همه گیر شدن ویروس کرونا در مجتمع های معدنی و صنعتی و نقاط مختلف شهرستان اردکان گفت: به تمامی کارگران و کارکنان اعم از شرکتی و پیمانکاری علاوه بر حقوق و مزایا،کمک هزینه معیشتی نیز پرداخت می شود.
وی با اشاره به دیدارهای خود با فرماندارو امام جمعه اردکان و نیز استاندار و مدیر کل صنایع استان یزد گفت : در این ملاقاتها در زمینه تداوم همکاری چادرملو با متولیان شهرستان و استان در جهت ریشه کنی ویروس مهلک کرونا و بازگردادندن آرامش و امنیت بهداشتی اعلام آمادگی گردید. و در عین حال خواسته شد برای اجرای طرحهای توسعه با شرکت معدنی و صنعتی چادرملو همکاری وسیع و جدی تری مبذول داشته شود.

2

تاریخ انتشار : ۲۷ فروردین ماه ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۲۷
شناسه مطلب : 30906
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.