گزارش روز چیلان از معاملات نمادهای فولادی و سنگ آهنی بازار سهامبرای بورس تهران عقب‌نشینی معنا ندارد​/ رشد متولی ۵۰ درصدی غول فولاد کشور​/ معاملات خوب نمادهای فولادی‌ و سنگ آهنی‌
امروز سه‌شنبه دوم اردیبهشت، اکثر نمادهای فولادی و سنگ آهنی یک روز خوب معاملاتی دیگر را پشت سر گذاشتند. دو نماد فولاد و هرمز به دلیل رشد متوالی بیش از ۵۰ درصدی، امروز متوقف شدند تا کنفرانس اطلاع‌رسانی را برگزار کنند. شاخص کل بورس نیز عادت خود را ترک نکرد و یک رکورد جدید، برجای گذاشت.

به گزارش  چیلان ، شاخص کل بورس تهران امروز بیش از ۱۶ هزار واحد رشد کرد و تا ارتفاع ۷۲۵ هزار واحدی بالا رفت. بورس تهران با این رکوردشکنی، جایگاه خود را در ابرکانال ۷۰۰ هزار واحدی تثبیت کرد.

در روز جاری، اکثر نمادهای فولادی و سنگ آهنی معاملات خوبی را تجربه کردند. فولاژ، هرمز، کویر، کاوه و فخوز، معاملات خود را با صف خرید به پایان بردند و معاملات سهام  فولاد هرمزگان و بزرگ‌ترین شرکت تولیدکننده فولاد ایران، یعنی فولاد مبارکه، نیز برای برگزاری کنفرانس اطلاع‌رسانی متوقف شد. (جدول زیر را ببینید). فولاد مبارکه هم مجدداً با تأثیر مثبت ۱۷۷۰ واحدی، دومین شرکتی بود که بیشترین تأثیر را در رشد شاخص کل بورس داشت.

کچاد نیز امروز با صف خرید به کار خود پایان داد و کنور نیز رشد قیمت پایانی بیش از ۳ درصدی را تجربه کرد. همان‌طور که دیروز گفتیم، معاملات کگل برای برگزاری کنفرانس اطلاع‌رسانی فعلاً متوقف شده است.

امروز ارزش کل معاملات بورس و فرابورس، بیش از ۱۱۷۰۰ میلیارد تومان بود که رقم بسیار بالایی محسوب می‌شود و مانور نقدینگی در بورس تهران را نشان می‌دهد. با این قدرت نقدینگی، فعلاً تهدید بزرگی معاملات بازار سرمایه را تهدید نمی‌کند.

جدول زیر که تغییرات قیمتی نمادهای فولادی و سنگ آهنی در روز جاری را نشان می‌دهد، ببینید:

2

تاریخ انتشار : ۲ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۴۱
شناسه مطلب : 31024
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.