گزارش روز چیلان از معاملات نمادهای فولادی و سنگ آهنی بازار سهامچادرملو و فولاد کاوه هم کنفرانس لازم شدند/ تداوم سرخوشی سهامداران در آخرین روز کاری هفته
هفته درخشان نمادهای فولادی و سنگ آهنی بازار سرمایه، امروز در حالی به پایان رسید که دو نماد کاوه و کچاد نیز به دلیل رشد متوالی بیش از ۵۰ درصدی طی ۱۵ روز کاری متوقف شدند. در روزهای قبل، فولاد، کگل و هرمز نیز به دلیل رشد متوالی ۵۰ درصدی کنفرانس‌لازم شده بودند. در کنار این روز خوب برای فولادی‌ها و معدنی‌ها، شاخص کل بورس نیز قله جدیدی را فتح کرد.

به گزارش  چیلان ، امروز چهارشنبه سوم اردیبهشت، شاخص کل بورس تهران بیش از ۱۵۵۰۰ واحد رشد کرد و تا ارتفاع ۷۴۱ هزار واحدی بالا رفت. رکوردشکنی بی‌وقفه برای بورس تهران حالا دیگر اصلاً خبر خاص و جدیدی محسوب نمی‌شود.

امروز از بین نمادهای فولادی، فخوز، ارفع، کویر و فولاژ با صف خرید به معاملات خود پایان دادند. از بین سنگ آهنی‌ها نیز کچاد، کنور و کگهر (که امروز بازگشایی شد و معاملات کشف قیمت آن ابطال شد) همین وضعیت را داشتند و در سقف ۵ درصدی به صف نشستند. این هفته پنج نماد فولادی و سنگ آهنی، به دلیل رشد متوالی بیش از ۵۰ درصدی متوقف شدند و با وضعیت معاملات بقیه نمادهای این گروه، انتظار می‌رود که هفته‌های آینده، تعداد بیشتری از نمادها طعم شیرین توقف دو روزه برای برگزاری کنفرانس اطلاع‌رسانی را بچشند.

امروز ارزش کل معاملات بورس و فرابورس، حدود ۱۱۵۰۰ میلیارد تومان بود که باز هم رقم بسیار بالایی محسوب می‌شود و مانور نقدینگی در بازار سهام را نشان می‌دهد. سهامداران فعلا در اوج سرخوشی به سر می‌برند و دولت نیز برای جبران بخشی از کسری بودجه خود حساب ویژه‌ای روی بورس باز کرده و کاهش سود بانکی نیز امتیاز دیگر بازار سرمایه در این روزها محسوب می‌شود.

جدول زیر که تغییرات قیمتی نمادهای فولادی و سنگ آهنی در روز جاری را نشان می‌دهد، ببینید:

2

تاریخ انتشار : ۳ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۰۴
شناسه مطلب : 31048
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.