اتحادیه اروپا واردات فولاد را بازبینی می‌کند
رئیس تجارت اتحادیه اروپا گفت: بحران کروناویروس می‌تواند منجر به دپوی گسترده فولاد شود که در صورت کاهش تقاضا، می‌تواند به اتحادیه اروپا آسیب جدی بزند. برای حفاظت از صنعت فولاد اروپا، اتحادیه اروپا واردات فولاد به کشورهای عضو این اتحادیه را بازبینی می‌کند.

به گزارش  چیلان ، کیوان جعفری طهرانی، تحلیلگر ارشد فولاد و صنایع معدنی، در کانال تلگرامی خود نوشت:

پس از تحمیل تعرفه های ۲۵ درصدی از سوی واشنگتن بر فولاد اروپا، بازار آمریکا بر روی بسیاری از صادرکنندگان بسته شد لذا در سال ۲۰۱۸ اتحادیه اروپا برای حفاظت از تولیدکنندگان اروپایی، اقدامات محافظتی را برای کنترل فولادهای ورودی اعمال کرد.

به گزارش رویترز، کمیسر تجارت اتحادیه اروپا Phil Hogan گفت: طبق برنامه ریزی های صورت گرفته، تنظیم سهمیه امسال تا اول جولای صورت خواهد گرفت. در ابتدا، کمیسیون پیش بینی افزایش بیش از ۵ درصد در سهمیه را پیشنهاد داده بود اما این موضوع در دست بررسی است.

وی افزود: بسیاری از قانون گذاران و کشورهای اتحادیه اروپا نگرانی خود را در مورد دپوی احتمالی فولاد به ویژه توسط چین و اتفاقی که درصورت کاسته شدن محدودیت ها برای موجودی انبارها خواهد افتاد، ابراز داشته اند.

وی خطاب به اعضای پارلمان اروپا در جلسه ویدئوکنفرانسی گفت: ما در این زمینه در حال بررسی بازرسی های صورت گرفته و تدابیر حفاظتی در حوزه فولاد هستیم.

وی گفت: صادرکنندگان کشورهای ثالث می توانند به طور جدی بازار فولاد اتحادیه اروپا را هنگامی که تقاضا در ۲۷ کشور اروپایی احیا شود، دچار اختلال کنند.

این مقام مسئول در اتحادیه اروپا ادامه داد: برخی صادرکنندگان کشورهای ثالث ممکن است تصمیم بگیرند که محصولات خود را با قیمت کمتر یا با هر قیمتی با هدف دستیابی به سهم بزرگتری در بازار کوچک اتحادیه اروپا، به این بازارها صادر نموده و بفروشند.

یوروفر اظهار داشت: تولید فولاد اتحادیه اروپا در حال حاضر حدود ۵۰ درصد افت داشته و سفارشات جدید حدود ۷۰ تا ۷۵ درصد کاهش یافته است. با تداوم کاهش بیشتر تقاضا، بخش خودرو تقریبا بطور کامل و بخش ساختمان نیز تا حد زیادی متوقف خواهند شد.

یوروفر اظهار داشت: در حال حاضر شاهد قیمت های بسیار پایینی از سوی صادرکنندگان کشورهای ثالث برای گریدهای خاص فولاد هستیم.

2

تاریخ انتشار : ۹ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۱۹
شناسه مطلب : 31131
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.