گزارش روز چیلان از معاملات نمادهای فولادی و سنگ آهنی بازار سهامشستا، مانع اصلاح شاخص کل بورس/ رکورد تاریخی ارزش کل معاملات/ نمایش ارزندگی ومعادن، کگل و کگهر
امروز سه‌شنبه ۱۶ اردیبهشت شاخص کل بورس تهران، پیش از آغاز معاملات شستا، نخستین اصلاح خود را در یک ماه اخیر تجربه کرد. با این حال، آغاز معاملات شستا پس از ساعات اصلی بازار، ورق را برگرداند و شاخص کل بورس امروز هم منفی نشد. ومعادن، کگل و کگهر امروز در بازاری که بسیاری از سهم‌ها منفی بودند و فشار فروش بالا رفته بود، ارزندگی خود را به رخ کشیدند.

به گزارش  چیلان ، امروز شاخص کل بورس رشد ۱۴۶۵ واحدی را تجربه کرد و وارد ارتفاع ۹۸۰ هزار واحدی بود. بازگشایی باشکوه شستا پس از رشد متوالی بیش از ۵۰ درصدی، حتی اجازه نداد تا شاخص کل بورس، اصلاح جزئی را در روز جاری تجربه کند.

علی‌رغم این که در نهایت شاخص کل بورس، امروز رشد ۰.۱۵ درصدی را تجربه کرد، اما بسیاری از سهم‌ها امروز در بخش منفی دامنه نوسان معامله شدند و حتی به صف فروش رسیدند. با این حال، بسیاری از صفوف فروش امروز جمع شد. این امر نشان می‌دهد که بازار بورس در منفی‌ها، خریداران بسیار پرقدرتی دارد. ارزش کل معاملات بورس و فرابورس امروز یک رکورد تاریخی ثبت کرد و به بیش از ۲۱۶۰۰ میلیارد تومان رسید. مهم‌ترین چیزی که بورس تهران در حال حاضر به آن می‌نازد، همین قدرت خریدار است. قدرت خریدار باعث شده تا بسیاری از سهامداران در سهام‌های بنیادی و کمتر رشدکرده بازار، نگرانی چندانی بابت سرمایه‌گذاری خود نداشته باشند.

امروز فشار فروش در تعداد قابل توجهی از سهام فولادی و سنگ معدنی نیز، مثل بقیه بازار، بالا گرفت. با این حال، اولاً نمادهایی‌ مثل ومعادن، کگل و کگهر یک ذره از مثبت ۵ عقب‌نشینی نکردند و نمادهایی مثل فولاد، فخوز و کچاد نیز با قیمت پایانی سبزرنگ به معاملات خود پایان دادند. ثانیاً، امروز ارزش معاملات بسیاری از نمادهای فولادی بالا رفت و این می‌تواند نویددهنده تداوم رشد آن‌ها در آینده نزدیک باشد. بالا رفتن ارزش معاملات باعث دست به دست شدن سهام و ورود سهامداران تازه‌نفس می‌شود و مسیر رشد را تسهیل می‌کند. گفتنی است که نماد کنور نیز امروز با رشد متوالی بیش از ۵۰ درصدی طعم شیرین توثق دو روزه برای برگزاری کنفرانس اطلاع‌رسانی را چشید.

جدول زیر که تغییرات قیمتی نمادهای فولادی و سنگ آهنی در روز جاری را نشان می‌دهد، ببینید:

2

تاریخ انتشار : ۱۶ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۴۰
شناسه مطلب : 31274
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.