رئیس هیات عامل ایمیدرو خبر داد: افزایش ۲.۴ برابری بودجه ایمیدرو از محل منابع داخلی در سال ۹۹​/ شرکت‌های بزرگ معدن و صنایع معدنی امسال ۲۵ هزار میلیارد تومان افزایش سرمایه می‌دهند
خداداد غریب‌پور رئیس هیات عامل ایمیدرو عنوان کرد: میزان اعتبارات سرمایه‌گذاری از محل منابع داخلی ایمیدرو در بودجه سال ۹۹ معادل ۱۸ هزارمیلیارد ریال مصوب شده است که در مقایسه با بودجه مصوب سال گذشته، معادل ۲.۴ برابر افزایش یافته است. به گفته وی بخش قابل توجهی از این اعتبار به اکتشاف، تامین مواد معدنی و زیرساخت اختصاص خواهد یافت.

به گزارش  چیلان  به نقل از ایمیدرو، خداداد غریب پور در جمع تعدادی از مدیران ایمیدرو با اشاره به اهمیت اقدامات توسعه‌ای این سازمان که بُعد هزینه‌ای دارد، گفت: برنامه‌ها و سیاست‌های ایمیدرو در سال ۹۹ به این امر معطوف شده است که با اجرای طرح های نیمه تمام، میزان تولیدات کشور در حوزه‌های مختلف (فولاد، آلومینیوم، مس، سرب و روی و…) افزایش یابد. این اقدام در راستای ایفای نقش توسعه‌ای ایمیدرو خواهد بود.
وی با بیان اینکه بودجه این سازمان در سال “جهش تولید”، از رشد ۲.۴ برابری برخوردار خواهد بود، گفت: توسعه بخش معدن و صنایع معدنی می‌تواند برای دولت درآمد پایدار ایجاد کند و ضمن اشتغالزایی، اقتصاد کشور را برای رسیدن به استقلال اقتصادی و خودکفایی و توسعه اقتصاد غیرنفتی متحول سازد. رئیس هیات عامل ایمیدرو افزود: به همین دلیل، میزان اعتبارات سرمایه گذاری از محل منابع داخلی ایمیدرو در بودجه سال ۹۹ معادل ۱۸ هزارمیلیارد ریال مصوب شده است که در مقایسه با بودجه مصوب سال گذشته، معادل ۲.۴ برابر افزایش یافته است.
اکتشافات، زیر ساخت و تامین مواد معدنی
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: بخشی از این بودجه برای توسعه زیرساخت های معدن و صنایع معدنی و تکمیل اکتشافات اختصاص می یابد. غریب پور افزود: با توجه به اینکه، معدن و صنایع معدنی نقش پیشران در اقتصاد دارد، اولویت دیگر ایمیدرو، تامین مواد معدنی صنایع تولیدی در داخل کشور خواهد بود.
وی اعلام کرد: براین اساس، به منظور تامین و افزایش تولید مواد معدنی برای سال ۹۹ جلسات کارشناسی برنامه تولید با حضور مدیران عامل شرکت های تولیدی تحت پوشش، مدیران مجتمع ها و همچنین مدیران تخصصی سازمان، برگزار شد.

افزایش تولید
رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: با توجه به عملکرد تولید سال ۹۸ و با در نظر گرفتن ظرفیت های بالقوه، برنامه تولید سال ۹۹ افزایش یافته است تا صنایع بزرگ تولیدی با کمبود مواد معدنی مواجه نباشند. این برنامه ریزی در راستای “جهش تولید” و “رشد اقتصادی” است.
غریب پور افزود: براین اساس، در بودجه امسال ایمیدرو، تولید مواد معدنی حوزه در سال ۹۹ نسبت به بودجه مصوب سال ۹۸ به طور میانگین به میزان ۲۵ درصد افزایش یافته است. وی گفت: این اقدام موجب خواهد شد تا پروژه هایی همچون آلومینای ایران(جاجرم) و آلومینیوم جنوب(سالکو) با ظرفیت کامل در مدار تولید قرار بگیرند.

افزایش سرمایه ۲۵ هزار میلیارد تومانی بنگاه های بزرگ در سال ۹۹

غریب‌پور گفت: امسال افزایش سرمایه بنگاه­های بزرگ معدن و صنایع معدنی، به ۲۵ هزار میلیارد تومان می رسد.

رئیس هیات عامل ایمیدرو افزود: مدیریت سود شرکت ها و سرمایه گذاری آن در طرح های توسعه شرکت ها، رویکردی توسعه ای است که در ایمیدرو عملیاتی شد.

2

تاریخ انتشار : ۱۷ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۲۳
شناسه مطلب : 31286
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.