چیلان منتشر می‌کندکدام فولادسازان موظف به عرضه تکلیفی در بورس کالا شدند؟
معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت طی بخشنامه‌ای، واحدهای تولیدکننده شمش فولادی را ملزم به این کرده است که حداقل ۶۰ درصد از شمش تولیدی خود را در بورس کالا عرضه کنند. چیلان فهرست کامل این شرکت‌ها و میزان عرضه تکلیفی ماهانه و هفتگی آن‌ها در بورس کالا را منتشر می‌کند.

به گزارش  چیلان ، داریوش اسماعیلی، معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت، در یک بخشنامه بسیار عجیب دیگر، دستور محدود کردن صادرات شمش فولادی را صادر کرد. طبق این بخشنامه، واحدهای تولیدکننده شمش فولادی، در حال حاضر تنها می‌توانند ۲۵ درصد تولید خود را صادر کنند. این واحدها مکلف شده‌اند حداقل ۶۰ درصد از شمش تولیدی خود را در بورس کالا عرضه کنند و برای مابقی تولیدات آن‌ها نیز، در کارگروه تنظیم بازار تصمیم‌گیری خواهد شد.

بخشنامه جدید وزارت صمت، کف عرضه شمش فولادی در بورس کالا را به شدت افزایش داده است. طبق کف عرضه شمش فولادی تعیین‌شده برای شرکت‌ها، آن‌ها مجموعاً باید ماهانه بیش از ۶۶۳ هزار تن از تولیدات خود را در بورس کالا عرضه کنند. این در حالی است که کف عرضه شمش فولادی در بورس کالا، پیش از این ۲۹۵ هزار تن در ماه بوده و وزارت صمت در اقدامی عجیب به یکباره کف عرضه را ۲.۲ برابر کرده است.

حداکثر شمش فولادی مورد نیاز کشور که باید در بورس کالا عرضه شود از ماهانه ۲۳۰ هزار تن تجاوز نمی‌کند که این عدد مورد تصویب کمیته تخصصی فولاد کارگروه تنظیم بازار نیز بوده است. مشخص نیست بر چه اساسی در بخشنامه جدید وزارت صمت، کف عرضه تکلیفی شمش فولادی در بورس کالا به بیش از ۶۶۳ هزار تن رسیده است.

فهرست کامل شرکت‌هایی که مکلف به عرضه ۶۰ درصد از تولیدات خود در بورس کالا شده‌اند را به همراه میزان عرضه تکلیفی ماهانه و هفتگی آن‌ها ببینید:

2

تاریخ انتشار : ۲۱ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۴۰
شناسه مطلب : 31344
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.