پایان کار رضا رحمانی در وزارت صمتوزیر صمت برکنار شد/ حسین مدرس خیابانی سرپرست وزارت صمت شد + زندگی‌نامه مدرس خیابانی
حسن روحانی رئیس جمهور، رضا رحمانی وزیر صمت را برکنار کرد و با صدور حکمی حسین مدرس خیابانی را به عنوان سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت منصوب کرد.

به گزارش  چیلان ، حسن روحانی رئیس جمهور با صدور حکمی حسین مدرس خیابانی را به عنوان سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت منصوب کرد. بدین ترتیب پرونده رحمانی که از آبان ۹۷، سکان هدایت وزارت صمت را برعهده داشت در این وزارتخانه بسته شد. جزئیات و دلایل برکناری رضا رحمانی هنوز منتشر نشده است. حسین مدرس خیابانی که از خرداد سال گذشته، قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی بود، حالا به عنوان سرپرست این وزارتخانه منصوب شده است.

متن حکم روحانی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای مهندس حسین مدرس خیابانی

براساس اصل ۱۳۵ قانون اساسی و با عنایت به مراتب تعهد و سوابق مدیریتی ارزشمندتان در حوزه صنعت و بازرگانی، به موجب این حکم جناب‌عالی را به سرپرستی «وزارت صنعت، معدن و تجارت» منصوب می‌نمایم.

انتظار دارد نظر به ضرورت توجه ویژه به جهش تولید که در شرایط تحریم‌های ظالمانه موجب ارتقاء اقتدار و عزت ملی خواهد بود، ضمن افزایش هماهنگی درون سازمانی و تعامل مؤثر با دستگاه‌های ذیربط اعم از بخش دولتی و غیردولتی و صرف تمام توان و وقت خود را نیز با بهره‌گیری از ظرفیت مجموعه همکاران و آرای صاحب‌نظران نسبت به مدیریت بازار و تأمین کالاهای اساسی، ساماندهی قیمت خودرو، رفع موانع تولید و تعمیق ساخت داخل، کمک به توسعه صادرات غیرنفتی و بهبود فضای کسب و کار اقدام نمایید.

توفیق شما را در خدمت به ملت شریف ایران و نظام مقدس جمهوری اسلامی، با رعایت اصول قانون‌مداری، اعتدال‌گرایی و منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید از خداوند متعال مسألت دارم.

حسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی ایران

حسین مدرس خیابانی کیست؟

حسین مدرس خیابانی دانش آموخته دانشگاه علم و صنعت ایران است. او حدود ۱۷ سال در وزارت بازرگانی در مسئولیت‌هایی چون قائم‌مقام معاونت بازرگانی داخلی، مدیرکل برنامه‌ریزی وزارت بازرگانی، مدیر کل تامین و توزیع کالا ، مدیر کل دفتر تنظیم بازار، هیات مدیره شرکت بازرگانی دولتی ایران و همچنین نزدیک به ۱۰ سال بعنوان مدیرعامل و عضو هیات مدیره چند واحد تولیدی و صنعتی از جمله شرکت‌های سیمان زنجان، سیمان فیروزکوه، مجتمع فولاد خراسان ، موتور سازان (تراکتورسازی ایران)، سیمان مازندران، سیمان غرب و شرکت توسعه صادرات حضور داشته است. حسین مدرس خیابانی از خرداد سال گذشته، قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی بوده است.

2

تاریخ انتشار : ۲۲ اردیبهشت ماه ۱۳۹۹ ساعت ۱۷:۵۵
شناسه مطلب : 31376
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.