استاندارد ملی شمش (تختال فولاد کربنی و کم‌آلیاژ) منتشر شد
بهرام باقرزاده، دبیر کمیته استاندارد و کیفیت انجمن فولاد، در گفت‌وگو با چیلان اظهار داشت: با تلاش گروهی اعضای محترم کمیسیون تدوین استاندارد تختال و سازمانهای ذیربط، استاندارد ملی «تختال فولاد کربنی و کم آلیاژ تولید شده به روش ریخته گری پیوسته- ویژگیها و روشهای آزمون» به شماره ۲۰۲۹۹ منتشر شد.

لازم به ذکر است استاندارد مذکور در اجلاسیه ۸۱ کمیته ملی استاندارد فلزشناسی که در مورخ ۲۰ آبان ۹۸ با حضور تولیدکنندگان و مصرف کنندگان صنایع فولادی نظیر فولاد خوزستان، فولادمبارکه ، نورد ولوله اهواز، فولاد هرمزگان، فولاد اکسین ، سازمان ملی استاندارد و انجمن تولیدکنندگان فولادی ایران در اهواز برگزار گردید ، به تصویب رسید.

دبیر کمیته استاندارد و کیفیت انجمن فولاد گفت: ویژگی منحصر بفرد این استاندارد علاوه بر تصویب الزامات تولید تختال ، قرار گرفتن یک رویه اختصاصی ارزیابی انطباق محصول بعنوان پیوست الزامی استاندارد است که نتیجه آن می تواند مانع از تولید و واردات تختال نامرغوب به داخل کشور شود. این رویه همطراز مدل ارزیابی انطباق اروپایی CE و استانداردهای سری EN (معادل Annex ZA) بوده و یک گام اساسی در جهت همطرازی نظام ارزیابی انطباق در کشور با مدل مترقی اروپایی می باشد.لذا این اقدام نیک می تواند مبنای سایر استانداردها و محصولات نیز قرار گیرد تا شاهد ارتقائ کیفیت در کشور بصورت بنیادین باشیم.

2

تاریخ انتشار : ۱۰ تیر ماه ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۴۹
شناسه مطلب : 31990
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.