عملکرد ایمیدرو از ابتدا تا پایان سال ۹۸​/ سرمایه‌گذاری حدوداً ۲۰ میلیارد دلاری ایمیدرو + جدول
خداداد غریب‌پور، رئیس هیات عامل ایمیدرو اظهار داشت: طبق آمارهای منتشر شده، ایمیدرو از ابتدای فعالیت خود در سال ۱۳۸۱ تا پایان سال گذشته به همراه شرکت‌های تابعه و بخش خصوصی، ۱۶۵ پروژه راه‌اندازی کرده است. وی همچنین خبر داد که در سال های ۹۷ و ۹۸ به شاهد اوج‌گیری سرعت اجرا و همچنین راه‌اندازی پروژه‌ها بوده‌ایم؛ به طوری که طی این دوره، به ترتیب ۱۶ و ۲۲ طرح معدن و صنایع معدنی با مشارکت بخش خصوصی در سراسر کشور راه اندازی شده است.

 خداداد غریب پور که با اشاره به عملکرد ۱۸ ساله ایمیدرو و به مناسبت هفته صنعت و معدن سخن می گفت، تصریح کرد: طبق آمارهای منتشر شده، این سازمان از ابتدای فعالیت (۱۳۸۱) تا پایان سال گذشته به همراه شرکت های تابعه و بخش خصوصی، ۱۶۵ پروژه راه اندازی کرده اند.

وی خبر داد: حاصل این تعداد طرح، سرمایه گذاری نزدیک به ۲۰ میلیارد دلاری در کل کشور بوده است.

۹۷ و ۹۸ سال های اوج گیری توسعه

غریب پور گفت: در حالی که در اکثر سال ها، متوسط تعداد طرح های راه اندازی شده تک رقمی بوده، در سال های ۹۷ و ۹۸ به یکباره شاهد اوج گیری سرعت اجرا و همچنین راه اندازی پروژه ها شده ایم به طوری که طی این دوره، به ترتیب ۱۶ و ۲۲ طرح معدن و صنایع معدنی با مشارکت بخش خصوصی در سراسر کشور راه اندازی شد.

وی در عین حال با یادآوری اینکه ۸۸ پروژه از سال ۹۲ به این سو راه اندازی شده است، یادآور شد: این عدد معادل ۵۳ درصد از طرح های راه اندازی شده حدود دو دهه اخیر در بخش معدن و صنایع معدنی کشور بوده است.

وی افزود: سرمایه گذاری این مدت نیز به ۹.۳ میلیارد دلار رسید که ۴۶ درصد از کل سرمایه گذاری ها را شامل می شود.

وی تاکید کرد: بخش قابل توجهی از این طرح ها همچون آلومینیوم جنوب، توسعه کارخانه های کنسانتره و گندله سنگ آهن در سنگان، آهن اسفنجی فولادهای استانی، طرح های توسعه صنعت مس و … در مقیاس ملی بوده اند.

سرمایه گذاری‌های ایمیدرو و شرکت‌های تابعه آن از ابتدا تا پایان سال ۹۸

دوره/ سال

تعداد طرح

سرمایه گذاری (میلیون دلار)

۸۱-۸۴

۲۳

۲،۷۷۹

۸۵-۹۱

۵۴

۷،۸۶۲

۹۲-۹۶

۵۰

۴،۵۱۳

۹۷

۱۶

۱،۶۰۵

۹۸

۲۲

۳،۲۰۰

مجموع

۱۶۵

۱۹،۹۵۹

2

تاریخ انتشار : ۱۴ تیر ماه ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۱۵
شناسه مطلب : 32032
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.