گزارش چیلان از آخرین قیمت‌های بیلت و اسلب صادراتی ایرانروند قیمت فولاد صادراتی ایران/ بهترین هفته برای فولاد صادراتی ایران/ قیمت بیلت و اسلب صادراتی وارد کانال ۳۹۰ دلاری شد
چیلان طبق روال هر هفته، قیمت فولاد صادراتی ایران را بررسی می‌کند تا دیدی نسبت به درآمدهای ارزی صادرکنندگان فولاد کشور به دست آید. علاوه بر این، قیمت شمش فولادی صادراتی ایران، طبق فرمول وزارت صمت، مبنای قیمت‌گذاری شمش در بورس کالا است. در هفته جاری، قیمت بیلت صادراتی ایران، حدود ۲ درصد افزایش یافت و میانگین آن به ۳۹۰ دلار به ازای هر تن رسید. قیمت اسلب صادراتی ایران نیز با رشد بیش از ۴.۶ درصدی به ۳۹۵ دلار به ازای هر تن رسید.

به گزارش  چیلان ، قیمت‌های منتشرشده توسط متال بولتن نشان می‌دهد که قیمت اسلب صادراتی ایران در هفته جاری، به ۳۹۵ دلار به ازای هر تن بوده رسید که نسبت به هفته گذشته، رشد ۴.۶۴ درصدی را نشان می‌دهد. در این هفته، قیمت فوبِ بیلت صادراتی ایران به محدوده ۳۸۸ تا ۳۹۲ دلار به ازای هر تن رسید که میانگین این قیمت‌ها، ۳۹۰ دلار به ازای هر تن، رشد ۱.۹۶ درصدی را نسبت به قیمت‌های ۱ مرداد نشان می‌دهد.

هفته جاری، از حیث افزایش قیمت‌ها، بهترین هفته برای فولاد صادراتی ایران در سال ۹۹ بوده است. افزایش قیمت فولاد صادراتی خبر بسیاری خوبی برای اقتصاد ایران است و در صورت افزایش صادرات فولاد، درآمدهای به‌دست آمده از طریق صادرات فولاد، می‌تواند به ایجاد ثبات در بازار ارز کمک کند.

قیمت بیلت و اسلب در منطقه CIS هم صعودی است که می‌تواند پشتوانه خوبی برای رشد بیشتر قیمت فولاد صادراتی ایران باشد.

در نمودار زیر، قیمت اسلب و بیلت صادراتی ایران در یک ماه گذشته را ببینید:

2

تاریخ انتشار : ۱۰ مرداد ماه ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۰۵
شناسه مطلب : 32379
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.