گزارش چیلان از آخرین قیمت‌های بیلت و اسلب صادراتی ایرانروند قیمت فولاد صادراتی ایران/ افزایش تقاضای مشتریان عرب برای شمش فولادی صادراتی ایران
چیلان طبق روال هر هفته، آخرین قیمت‌های فولاد صادراتی ایران را بررسی می‌کند تا دیدی نسبت به درآمدهای ارزی صادرکنندگان فولاد کشور به دست آید. علاوه بر این، قیمت شمش فولادی صادراتی ایران، مبنای تعیین قیمت پایه و همچنین رقابت خریداران شمش در بورس کالا است. در هفته گذشته، قیمت میانگین بیلت صادراتی ایران، ۴۰۶ دلار به ازای هر تن بود که نسبت به هفته گذشته، کاهش جزیی را نشان می‌دهد. میانگین قیمت اسلب صادراتی ایران نیز با افزایش جزیی به ۴۳۲.۵ دلار به ازای هر تن رسید.

به گزارش  چیلان ، قیمت‌های منتشرشده توسط متال بولتن نشان می‌دهد که قیمت فوبِ اسلب صادراتی ایران در هفته گذشته، نسبت به هفته پیش از آن تقریباً ثبات داشت و در محدوده ۴۲۵ تا ۴۴۰ دلار به ازای معامله شد. در هفته گذشته، قیمت فوبِ بیلت صادراتی ایران در بنادر کشور در محدوده ۴۰۲ تا ۴۱۰ دلار به ازای هر تن بود که میانگین این قیمت‌ها، ۴۰۶ دلار به ازای هر تن، کاهش ۰.۳۷ درصدی را نسبت به قیمت‌های ۲۶ شهریور نشان می‌دهد.

متال بولتن گزارش داده که علی‌رغم کاهش خرید بیلت ایران توسط مشتریان اصلی آسیایی، قیمت شمش فولادی صادراتی ایران تقریباً ثابت مانده و تقاضا برای شمش تولیدی فولادسازان ایرانی به سمت کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس، شیفت کرده است. در هفته گذشته یک محموله ۳۰ هزارتنی شمش صادراتی ایران با قیمت فوب ۴۱۰ دلار به ازای هر تن به یک مشتری در کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس فروخته شده است.

در نمودار زیر، قیمت اسلب و بیلت صادراتی ایران در یک ماه گذشته را ببینید:

 

2

تاریخ انتشار : ۵ مهر ماه ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۰۲
شناسه مطلب : 32918
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.