چیلان گزارش می‌دهد:فاز دوم شرکت فولاد کاوه جنوب کیش به‌ بهره‌برداری رسید/ اشتغال‌زایی مستقیم برای ۸۰۰ نفر با سرمایه‌گذاری ۳۱۱ میلیون یورویی بنیاد مستضعفان
فاز دوم فولادسازی شرکت فولاد کاوه جنوب کیش امروز شنبه پنجم مهرماه با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری در منطقه ویژه اقتصادی خلیج‌فارس در غرب بندرعباس به بهره برداری رسید.

به گزارش  چیلان ، علی دهاقین، مدیرعامل شرکت فولاد کاوه جنوب در مراسم بهره برداری از این طرح گفت: مرحله دوم فولادسازی شرکت فولاد کاوه جنوب کیش با سرمایه گذاری ۳۱۱ میلیون یورو از سوی بنیاد مستضعفان در مدار تولید قرار گرفته است.
علی دهاقین افزود: با بهره برداری از مرحله دوم این مجموعه فولادی، یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن به ظرفیت تولید شمش در کشور و شرکت فولاد کاوه جنوب کیش اضافه شده و ظرفیت تولید در این شرکت به سالانه ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تن شمش فولادی خواهد رسید.
وی با بیان اینکه با احتساب ظرفیت تولید در مرحله دوم فولاد کاوه جنوب کیش، سهم تولید فولاد در این شرکت حدود ۱۰ درصد تولید فولاد کشور افزایش می‌یابد، ادامه داد: این میزان تولید باعث می‌شود تا رتبه فولاد کاوه جنوب کیش در میان تولید کنندگان فولاد کشور از  جایگاه هفتم به چهارم ارتقا یابد.
مدیرعامل شرکت فولاد کاوه جنوب، با تاکید بر احداث مرحله دوم فولاد کاوه جنوب کیش در سال جهش تولید و در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی اظهارداشت: برای نخستین بار در کشور یک خط تولید فولادی به صورت کامل به دست متخصصان ایرانی انجام شد و این موفقیت بزرگ، در شرایطی به دست آمد که کشور و صنعت فولاد ایران تحت سخت‌ترین تحریم‌های خارجی قرار داشت.
دهاقین، با اشاره به نقش احداث مرحله دوم فولادسازی شرکت فولاد کاوه جنوب کیش در اشتغال‌زایی نیروهای بومی استان هرمزگان اضافه کرد: با راه اندازی  این واحد صنعتی برای ۸۰۰ نفر به صورت مستقیم و ۶ هزار و ۴۰۰ نفر بصورت غیرمستقیم اشتغال‌زایی شده است.
وی  یادآورشد: سرمایه‌گذاری برای احداث مرحله دوم فولاد کاوه جنوب کیش بزرگترین سرمایه گذاری بنیاد مستضعفان بوده و در آینده با راه اندازی کارخانه‌های کنسانتره و گندله به تکمیل زنجیره تولید فولاد منجر می‌شود.
اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری به منظور افتتاح چند طرح عمرانی، شرکت در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی استان هرمزگان و بازدید از گمرکات استان صبح امروز شنبه وارد فرودگاه بین المللی بندرعباس شد و مورد استقبال استاندار، نماینده ولی فقیه و نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی قرار گرفت.
به گزارش  چیلان ، سرپرست وزارت صنعت ومعدن و تجارت، وزیران جهادکشاورزی و راه و شهرسازی، رییس کل بانک مرکزی، رییس کل گمرک ایران و رییس بنیاد مستضعفان؛ جهانگیری را در سفر یک روزه به هرمزگان همراهی می‌کنند.
افتتاح مرحله دوم فولاد سازی شرکت فولاد کاوه و بیمارستان فوق تخصصی شریعتی بندرعباس، بازدید از بندر و گمرک شهید رجایی و شرکت در نشست ستاد اقتصاد مقاومتی از مهم‌ترین برنامه‌های سفر معاون اول رییس جمهوری به هرمزگان است.

2

تاریخ انتشار : ۵ مهر ماه ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۴۲
شناسه مطلب : 32925
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.