تعامل موثر فولادسازان و نوردکاران برای توسعه صادرات
توسعه صادرات در زنجیره فولا لازم است به سمت محصولات نهایی سوق داده شود چرا که علاوه بر افزایش ارزآوری، موجب فعال شدن ظرفیت های خالی کارخانجات نوردی و ارزش افزوده می گردد.

حمیدرضا طاهری زاده، رئیس هیئت مدیره شرکت صبا فولاد زاگرس در گفت و گو با  چیلان  اظهار داشت: در شرایط فعلی اقتصاد کشور که از یک سو نیاز شدیدی به ارز حاصل از صادرات غیر نفتی وجود دارد و از سوی دیگر با توجه به افزایش قابل ملاحظه نرخ ارز، مزیت صادراتی به وجود آمده است، توسعه صادرات در زنجیره فولاد کشور باید در اولویت سیاست گذاران کشور قرار گیرد چرا که بر خلاف نفت و پتروشیمی که صادرات آن در برابر تحریم ها با آسیب پذیری زیادی مواجه است، صادرات محصولات فولادی هم قابلیت بالایی در دور زدن تحریم دارد و هم به پشتوانه سهم موثر بخش خصوصی در تولید و تجارت آن، از ابتکار عمل زیادی در صحنه رقابت بین المللی برخوردار است.

وی خاطر نشان کرد: توسعه صادرات در زنجیره فولاد کشور هم لازم است به سمت محصولات نهایی سوق داده شود چرا که علاوه بر افزایش ارزآوری، موجب فعال شدن ظرفیت های خالی کارخانجات نوردی و افزایش اشتغال و ارزش افزوده در کشور می گردد.

عضو انجمن تولیدکنندگان فولاد در ادامه تصریح کرد: یک الزام مهم در این موضوع، حفظ قدرت رقابتی نوردکاران ایرانی در بازارهای جهانی است که با تامین مکفی و با قیمت مناسب مواد اولیه مورد نیاز محقق می گردد. در این خصوص، فارغ از دستورالعمل ها و مقررات دولتی، تعامل موثر و بدون غرض فولادسازان و نوردکاران و ارائه اطلاعات واقعی و صحیح به یکدیگر به تحقق این الزام در جهت تامین منافع ملی کشور کمک شایانی می کند.

2

تاریخ انتشار : ۱۹ آذر ماه ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۴۸
شناسه مطلب : 33875
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.