چیلان آنلاین
کدخبر : ۱۸۷۱۹
مرتبط با : اخبار
تاریخ : ۲۶ خرداد ماه ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۶:۳۲
جمعی از کارگران گروه ملی صنعتی فولاد و خانواده های 10 کارگر زندانی مقابل دادگستری خوزستان دست به تجمع زدند.
اعتراض کارگران گروه ملی فولاد این بار مقابل دادگستری و با هدف آزادی کارگر زندانی

به گزارش  چیلان ، یکی از کارگران گروه ملی صنعتی فولاد در این زمینه گفت: ۱۰ نفر از کارگران گروه ملی صنعتی فولاد هفته گذشته در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق خود و همکاران بازداشت شدند.

وی ادامه داد: در پی تجمع روز گذشته مقابل دادگستری مسئولان اعلام کردند که تا ساعت ۱۰ صبح امروز همه کارگران زندانی با قرار وثیقه آزاد می شوند اما پس از مدتی تعیین تکلیف در این خصوص به یکشنبه هفته آینده موکول شد.

آنها گفتند در تجمع هفتم خردادماه سال جاری مقابل ساختمان استانداری، بیش از۱۰ نفر از کارگران بازداشت شده اند.

کارگران گروه ملی از اواخر سال گذشته تاکنون بارها نسبت به آنچه که تاخیر در پرداخت حقوق و مزایا عنوان شده دست به اعتراض زده اند (اینجا). آنان می گویند وضعیت بلاتکلیف گروه ملی نه تنها به طور مستقیم بر زندگی خانوادگی کارکنان این شرکت تاثیر گذاشته بلکه از نطر روحی و روانی فشارهایی را بر آن ها موجب شده است.

شرکت گروه ملی سال ۸۸ در راستای خصوصی سازی و اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی به یکی از شرکت های زیرمجموعه امیر منصور آریا واگذار شد ولی در ادامه با کشف اختلاس سی هزار میلیارد ریالی و اتباط آن با ۲ بانک بزرگ کشور، در سال ۱۳۹۰ مدیریت آن به طور موقت در اختیار دادگستری قرار گرفته و اسفند ۹۵ به بانک ملی واگذار شد.

بلاتکلیفی این شرکت موجب زیان انباشته در این مجتمع عظیم فولادی شده و باعث شده این شرکت که زمانی در صنعت فولاد کشور پیشرو بوده، اکنون تنها با پنج درصد ظرفیت خود کار کند.

گروه ملی صنعتی فولاد در سه سال اخیر به بدترین روزهای خود از زمان واگذاری این شرکت به بخش خصوصی رسید که باعث کاهش خطوط تولید، تعدیل نیرو و نیز پرداخت نامنظم حقوق و بیمه کارکنان شرکت شد.

اخلاق رسانه ای : استفاده از مطالب با ذکر منبع "چیلان آنلاین" مجاز است .