چیلان آنلاین
کدخبر : ۱۹۲۸۹
مرتبط با : اخبار
تاریخ : ۱۶ تیر ماه ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۳:۱۶
صنعت و به طور خاص صنعت فولاد ایران شاهد خود تحریمی است و این مسئله بیشتر از تحریم های آمریکا و خروج آن از برجام، بر روی صنعت تاثیر گذاشته است.
خود تحریمی بیشتر از تحریم های آمریکا به صنعت فولاد ضربه می زند

جهاندار شکری، مدیر عامل ذوب آهن بیستون کرمانشاه در گفت و گو با  چیلان  از تاثیر خروج آمریکا از برجام می گوید. وی معتقد است: صنعت و به طور ویژه فولاد ایران شاهد خود تحریمی است و این مسئله بیشتر از تحریم های آمریکا و خروج آن از برجام، بر روی صنعت تاثیر گذاشته است. برای مثال انتقال ارز ناشی از صادرات به بانک مرکزی و دریافت ۴۲۰۰ تومان در قبال آن، ضربه سنگینی به صادرکننده داخلی که با تلاش سهم خود را در بازارهای جهانی افزایش داده، می آورد و باعث می شود سهم صادرکننده ایرانی از دست رفته و سایر کشورها آنرا کسب کنند.

وی افزود: بی ارزش شدن پول ملی و افزایش نرخ ارز عامل فشار دولت به تولیدکننده داخلی است. زمانی که بانک مرکزی مجددا تحریم شود طبیعتا امکان انجام فعالیت های بزرگ وجود ندارد و در نتیجه نقل و انتقال پول در سیستم بانکی و مالی سخت شده و هزینه های ما افزایش می یابد و تاثیر بسزایی در توسعه های کشور مخصوصا فولاد و پروژه های بزرگ خواهد داشت.

شکری ادامه داد: در بخش تکنولوژی نیز دچار مشکل خواهیم شد و چون امکان استفاده از تکنولوژی های کشورهای توسعه یافته برایمان مقدور نیست مجبور به بهره گیری از تکنولوژی کشورهای دارای امتیاز پایین تر و ماشین آلات دسته دوم در صنایع خواهیم بود.

اخلاق رسانه ای : استفاده از مطالب با ذکر منبع "چیلان آنلاین" مجاز است .