چیلان آنلاین
کدخبر : ۲۷۴۴۲
مرتبط با : باشگاه مدیران
تاریخ : ۲ شهریور ماه ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۱:۴۹
چشم انداز صنعت فولاد به لحاظ مصارف داخلی در سال 98 مطلوب ارزیابی می شود و چنانچه بتوانیم به تولید 30 میلیون تن فولاد هدف گذاری شده برسیم و در کنار آن بتوانیم مسائل و مشکلات صادرات را حل نموده و 14 تا 15 میلیون تن برنامه صادرات داشته باشیم قطعا رونق تولید و صادرات فولاد خواهیم داشت.
دستیابی به اهداف تولید در سال جاری دور از دسترس نیست

نادر سلیمانی در گفت و گو با  چیلان  گفت: موانع ارزی بزرگترین مانع تولید است و اگر مسائل ارزی کشور رفع گردد، از طریق واردات برخی اقلام و مواد اولیه و قطعات یدکی و تسهیل صادرات می توان رونق تولید را رقم زد.

وی اظهار داشت: با توجه به مسئله تحریم، ما در انجمن تولیدکنندگان فولاد در حال انجام مطالعاتی هستیم تا مشکلات و مسائل ارزی کشور را با برنامه رونق تولید منطبق نماییم که راهکارهایی نظیر تهاتر ارز حاصل از صادرات در مقابل واردات مواد و تجهیزات مورد نیاز سایر شرکت ها ازجمله راه حل های دور زدن تحریم ها به منظور رسیدن به تولید مطلوب مطرح است.

سلیمانی ادامه داد: چشم انداز صنعت فولاد به لحاظ مصارف داخلی در سال ۹۸ مطلوب ارزیابی می شود و چنانچه بتوانیم به تولید ۳۰ میلیون تن فولاد هدف گذاری شده برسیم و در کنار آن بتوانیم مسائل و مشکلات صادرات را حل نموده و ۱۴ تا ۱۵ میلیون تن برنامه صادرات داشته باشیم قطعا رونق تولید و صادرات فولاد خواهیم داشت که هدف از این صادرات هم تامین ارز مورد نیاز کارخانجات و واحدهای تولیدی زیر مجموعه می باشد.

وی در خاتمه گفت: پارسال هدف گذاری تولید، ۲۵ میلیون تن فولاد بود که ۲۴.۵ میلیون تن آن محقق گردید. لذا با موارد ذکر شده دستیابی به اهداف تولید برای سال جاری دور از دسترس نخواهد بود.

اخلاق رسانه ای : استفاده از مطالب با ذکر منبع "چیلان آنلاین" مجاز است .