چیلان آنلاین
کدخبر : ۲۷۶۲۸
مرتبط با : اخبار
تاریخ : ۲ شهریور ماه ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۷:۴۴
امروز جلسه فوق العاده نوردکاران با حضور جمعی از نوردکاران و اعضای هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد در محل انجمن برگزار شد.
جلسه فوق‌العاده نوردکاران به چه نتیجه ای رسید؟

بهادر احرامیان نایب رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در خصوص جلسه فوق العاده صبح امروز نوردکاران به  چیلان  گفت: موضوع این جلسه اعلام موضع درخصوص تصمیم اخیر وزارت صمت درمورد تغییر سیاست صادرات بود.

وی افزود: طبق تصمیم اخیر وزارت صمت، عرضه های داخلی پیش شرط اعطای مجوز صادرات محصولات فولادی نیست و از اینرو شرکت های نوردی این اقدام را مثبت ارزابی کرده اند.

احرامیان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه تولید دو برابر نیاز داخل است، برای آنکه صنعت فولاد بتواند به کار خود ادامه دهد، حجم زیادی از محصولات بایستی صادر شود. لذا اعضا مراتب تشکر خود را از بخشنامه اخیر و تصمیم وزارت صمت طی امضای طوماری اعلام داشتند. این طومار با حضور ۳۵ نفر از اعضای انجمن از رسته نورد که بیش از ۷۵ درصد ظرفیت تولید را به خود اختصاص داده اند، امضا و تهیه شده و به معاونت امور معدن و صنایع معدنی وزارتخانه تقدیم خواهد شد.

وی در خاتمه متذکر شد: انجمن و شرکت های نوردی معتقد هستند از آنجا که عرضه داخل بسیار بیشتر از نیاز داخلی است لذا نیازی به این میزان بالای مداخله در تنظیم و سرکوب قیمت ها وجود ندارد و قوانین عرضه و تقاضا به خوبی تعیین کننده نرخ ها خواهد بود. کما اینکه قبل از التهابات ارزی، قیمت مقاطع طویل در بازار ایران ارزان تر از سایر نقاط دنیا بود و اکنون نیز که شرایط اقتصادی ثبات پیدا کرده، هیچگونه نگرانی از بابت تنظیم بازار داخل نخواهیم داشت.

اخلاق رسانه ای : استفاده از مطالب با ذکر منبع "چیلان آنلاین" مجاز است .