تازه ترین عناوین
مدیرعامل امیر کبیرکاشان مطرح کرد:ساختار مالکیت فعلی در معادن و کارخانجات فولاد کشور باید اصلاح شود
در شرایط فعلی و با توجه به سوددهی حلقه های زنجیره، فولادسازی موفق است که از زنجیره کامل تولید برخوردار باشد و برای تحقق این الزام در صنعت فولاد باید ساختار مالکیت فعلی در معادن و کارخانجات فولاد کشور اصلاح شود.

عزیز قنواتی، مدیرعامل فولاد امیرکبیر کاشان در گفت و گو با  چیلان  گفت: یک تولیدکننده فولاد زمانی می تواند به درستی حرکت کند که تمام زنجیره فولاد را در اختیار داشته باشد و معدن دار هم باشد.

وی افزود: در مقایسه سوددهی در بخش معادن با فولادسازی می بینیم که سود در معادن حدود ۵۰ درصد است اما در تولید نهایی در فولادسازی این سوددهی به ۵ درصد می رسد؛ بنابراین فولادسازی موفق است که از زنجیره کامل تولید برخوردار باشد.

قنواتی ادمه داد: برای تحقق این الزام در صنعت فولاد باید ساختار مالکیت فعلی در معادن و کارخانجات فولاد کشور اصلاح شود به گونه ای که یا معدنداران شریک فولادسازان شوند یا اینکه بخشی از سهام خود را به فولادسازان بفروشند تا قدرت رقابتی فولاد کشور در سطح بین المللی افزایش یابد. مانع اصلی اینجاست که به دلیل تفاوت قابل توجه سودآوری در معدن با فولاد، معدنداران با این رویکرد مخالفند و نیاز هست که دولت در این زمینه ورود کند.

2

تاریخ انتشار : ۱۴ بهمن ماه ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۳
شناسه مطلب : 16607
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.