چیلان آنلاین
کدخبر : ۱۰۳۶۳
مرتبط با : اخبار
تاریخ : ۱۰ بهمن ماه ۱۳۹۵ - ۱۸:۰۱:۲۲
رئیس اتحادیه آهن فروشان خبر داد:
فعالان بازار آهن و فولاد انتظار زیادی برای رفع رکود کشیدید اما نه تنها گشایشی در بازار اتفاق نیافتاد بلکه رکود شدیدتر هم شده است.
رکود بخش آهن و فولاد تشدید شده است

محمد آزاد، رئیس اتحادیه فروشان آهن گفت: در طول ۳ سال اخیر حدود ۱۴۰۰ واحد آهن فروشی تعطیل شده است.

محمد آزاد با اشاره به اینکه رکود مستمر بازار مسکن باعث شده تا بازار آهن با تعطیلی مغازه ها روبه رو شود، اظهار داشت: در طول ۳ سال اخیر حدود ۱۴۰۰ واحد آهن فروشی تعطیل شده است.

وی با بیان اینکه در بازار آهن شادآباد از ۳ هزار ۵۰۰ مغازه حدود ۳۰۰ تا تعطیل کرده‌اند، افزود: در بازار آهن حاشیه آزادگان هم از ۲ هزار و ۷۰۰ مغازه تقریباٌ ۲۰۰ مغازه تعطیل شده است. البته اکثر پاساژهای آهن فروشی خیابان پامنار هم تعطیل شده و  مغازه داران ترجیح می دهند به فروش محصولاتی غیر از آهن و میلگرد بپردازند.

رئیس اتحادیه فروشندگان آهن تصریح کرد: فعالان بازار در این صنف انتظار زیادی برای رفع رکود کشیدید اما نه تنها گشایشی در بازار اتفاق نیافتد بلکه رکود شدیدتر هم شده است. این در حالی است که به ماه های پایانی سال نزدیک می شویم و فروشندگان نیاز زیادی به نقدینگی دارند.

آزاد اضافه کرد: قیمت آهن نسبت به هفته گذشته شاهد افزایش قیمتی نبود به نحوی که امروز هر کیلو تیرآهن با قیمت ۱۸۰۰ تومان، میلگرد ۱۶۲۰تومان و ورق ۲۱۰۰ تومان به فروش می رسد.

اخلاق رسانه ای : استفاده از مطالب با ذکر منبع "چیلان آنلاین" مجاز است .