چیلان آنلاین
کدخبر : ۱۱۷۱۸
مرتبط با : اخبار
تاریخ : ۲ فروردین ماه ۱۳۹۶ - ۱۴:۵۳:۴۵
دبیر انجمن فولاد در گفت و گو با چیلان:
فولاد قاتل آب و محیط زیست نیست و با یک نگرش رو به آینده این صنعت می تواند تولیدکننده آب و حیات بخش باشد.
فولاد قاتل آب نیست

رسول خلیفه سلطانی، دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران با بیان اینکه فولاد یک مسئله زیست محیطی است به  چیلان  گفت: در کشور به گونه ای جا افتاده که فولاد قاتل آب است درصورتی که این طور نیست و اگر با یک نگرش رو به آینده به آن نگاه کنیم، فولاد نه تنها قاتل آب و محیط زیست نیست بلکه میتواند تولیدکننده آب، حیات بخش و دوست محیط زیست باشد.

وی افزود: فرض کنید کارخانه های فولادسازی و نورد به کنار دریا منتقل شوند، می دانیم که از هر یک از این فرآیندها یک گاز خروجی بدست
می آید که دارای دمای بالایی است.

خلیفه سلطانی ادامه داد: اگر این گاز خروجی به مبدل حرارتی انتقال یابد می توان از آن برق استحصال کرد و گاز خروجی از این مرحله نیز برای آب شیرین کن و تولید آب آماده است. پس فولاد می تواند ایجاد کننده فضای زیست باشد.

وی خاطرنشان کرد: پلنت های فولادی می توانند به کنار آب و مناطق ساحلی نظیر جاسک تا مکران منتقل شوند و در این نوار تقریبا ۵۰ کیلومتری در ۵۰۰ کیلومتری که به اندازه یک کشور گسترش دارد می توان برای مثال پنج کارخانه فولادی احداث کرد و با استفاده از شیرین کردن آب دریا از فرایند تولید فولاد، می توان کشاورزی را در این منطقه توسعه داد و حیات نسل های جدید را تضمین کرد.

دبیر انجمن فولاد تصریح کرد: پس فولاد می تواند ایجاد فضای زیست کند و تهدیدها را به فرصــت تبدیل نماید.

اخلاق رسانه ای : استفاده از مطالب با ذکر منبع "چیلان آنلاین" مجاز است .