چیلان آنلاین
کدخبر : ۱۱۷۳۶
مرتبط با : اخبار
تاریخ : ۵ فروردین ماه ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۶:۴۸
اختلاف قیمت بازار داخلی و صادراتی در فولاد مبارکه فاحش نبوده و همواره بالاتر از قیمت رقبای منطقه ای صادرات داشته ایم.
قیاس نادرست قیمت های داخلی و صادراتی

به گزارش  چیلان ، محمود اکبری، معاون فروش و بازاریابی مجتمع فولاد مبارکه با بیان اینکه تجربه بالای فولاد مبارکه در امر صادرات و استمرار حضور در این بازارها باعث شده بتواند محصولات خود را با سطح قیمتی بالاتر از چین و سایر رقبای منطقه ای نظیر CIS صادر کند گفت: هیچگاه اختلاف قیمت صادراتی فولاد مبارکه با قیمت های بازار داخلی فاحش نبوده است.

وی افزود: موضوعی که این روزها در برخی محافل در مورد آن از مسئولین شرکت های بزرگ فولادی پرسیده می شود، اختلاف قیمت فروش داخلی و صادراتی محصولات فولادی است. موضوعی که در تمامی کشورهای صادرکننده دنیا امری بدیهی است!

اکبری ادامه داد: به طور نمونه چین که بزرگترین صادرکننده محصولات جهانی فولاد است ورق های صادراتی خود را ارزان تر از بازار داخلی به فروش می رساند و حتی کارخانجات صادرکننده چینی از جایزه تا ۱۷درصد هم برخوردار می شوند. شرکت های روسی نیز محصول خود را ۱۰۰ دلار بیشتر از قیمت صادراتی در بازار داخلی خود به فروش می رسانند.

وی در توضیح این مسئله که فولاد مبارکه تجربه خوبی در زمینه صادرات داشته است گفت: مقایسه قیمت های داخلی با صادراتی به دلیل ثبات نرخ ارز در چند سال گذشته و افزایش هزینه های تولید در داخل قیاس مناسبی نیست، هرچند این روزها شرایط کاملا متفاوت شده و نرخ های جهانی با نرخ های داخلی نزدیک و بعضا برابر است و در برخی از محصولات هم نرخ جهانی بالاتر از نرخ های داخلی است.

اخلاق رسانه ای : استفاده از مطالب با ذکر منبع "چیلان آنلاین" مجاز است .