چیلان آنلاین
کدخبر : ۱۲۵۶۸
مرتبط با : اخبار
تاریخ : ۶ خرداد ماه ۱۳۹۶ - ۲۳:۴۵:۱۹
در مجمع عمومی عادی فولاد خراسان مطرح شد:
در مجمع عادی سالیانه فولاد خراسان این شرکت با رشد سه برابری سود خالص خودو با توجه به اجرای پروژه ها به خصوص در حوزه نیروی انسانی به عنوان یکی از با صرفه ترین شرکت های فولادی در میان دیگر فولادسازان کشور معرفی گردید.
رشد سه برابری سود خالص شرکت فولاد خراسان در سال ۹۵

به گزارش  چیلان ، شرکت فولاد خراسان را یکی از با صرفه ترین شرکت های فولادی در میان دیگر فولادسازان کشور در اجرایی پروژه ها و به خصوص در حوزه  نیروی انسانی معرفی کرد.

مجمع عمومی شرکت مجتمع فولاد خراسان، که روز پنج شنبه ۴ خرداد ماه در مشهد برگزار شد، عملکرد هیات مدیره را در سال مالی منتهی به اسفند ۹۵ و صورت های مالی و یادداشت های پیوست آن را تایید نمود.

این مجمع عمومی همچنین مبلغ ۱۲۸۰ میلیارد ریال توزیع سود سهام (۱۶۰ ریال خالص به ازای هر سهم) را  از سود قابل تقسیم انباشته، میان سهامداران مصوب نمود.

در پی آگهی منتشره شده در تاریخ ۲۱ اردیبهشت ماه سال جاری و دعوت از سهام داران، جلسه مجمع عمومی عادی سالانه شرکت فولاد خراسان، ساعت ۹ صبح روز ۴ خرداد ماه در هتل بین المللی قصر طلایی مشهد با حضور صاحبان ۹۵.۰۵ درصد سهام شرکت برگزار شد.

به گفته معاون مالی و اقتصادی شرکت، با انتخاب هیات رئیسه مجمع از سوی حاضران، دکتر میرعباسی به عنوان رئیس مجمع، عباس باباگل زاده کشتلی و محمدرضا کلایی به عنوان ناظران و مهندس سیدحسین احمدی به عنوان منشی، اداره جلسه مجمع عمومی سالانه شرکت را بر عهده گرفتند.

 مجید شکرانی با اشاره به حضور نماینده سازمان بورس و نماینده موسسه حسابرسی «ایران مشهود» در جلسه افزود: در این جلسه گزارش بازرس قانونی و حسابرسی شرکت قرائت و مجمع، پس از استماع توضیحات هیات مدیره و بازرس قانونی، به اتفاق آرا ضمن تایید عملکرد هیات مدیره، صورت های مالی و یادداشت های پیوست آن برای سال مالی منتهی به اسفند ۹۵ تصویب کرد.

وی همچنین با بیان این که سوددهی شرکت در سال مالی ۱۳۹۵ نسبت به سال مالی پیش از آن بالغ بر سه برابر بوده است افزود: مجمع عمومی سهامداران شرکت مقرر نمود که مبلغ ۱۲۸۰ میلیارد ریال ( به ازای هر سهم ۱۶۰ ریال خالص) از سود قابل تقسیم، میان سهام داران توزیع شود.

گفتنی است در ابتدای این نشست، مهندس احمدی مدیرعامل شرکت گزارشی از روند قیمت هر سهم فولاد خراسان، وضعیت جهانی فولاد، قیمت فروش محصولات را در قالب گزارش عملکرد هیات مدیره را ارایه و با تاکید بر لزوم توجه ویژه به صادرات و رشد ۳۰ درصدی آن، به مهم ترین موفقیت هایشرکت در سال گذشته اشاره نمود.

وی با اشاره به هدفمند بودن پروژه های توسعه ای شرکت، افزود: پیگیری مجدانه طرح های توسعه ای اقدامی هدفمند است که سه پیامد مثبت؛ یعنی: ۱- تکمیل زنجیره تولید، ۲- توازن اقتصادی با تولید در مقیاس اقتصادی ۳- از بین بردن ریسک ها وتعادل قیمت تمام شده را در پی دارد.

این گزارش می افزاید: موسسه صندوق بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر، سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات، موسسه صندوق حمایت و بازنشستگی کارکنان فولاد، شرکت ارزش آفرینان صبا و شرکت سرمایه گذاری ارشک به عنوان اعضای هیات مدیره شرکت برای مدت ۲ سال انتخاب و موسسه حسابرسی «آزمون پرداز ایران مشهود» به عنوان حسابرس و بازرس اصلی و موسسه حسابرسی «دایا رهیافت» به عنوان بازرس علی البدل برای سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۹۶ تعیین گردیدند.

انتخاب روزنامه های «خراسان» و «دنیای اقتصاد» به عنوان روزنامه کثیرالانتشار برای درج آگهی های شرکت نیز از دیگر مصوبات مجمع عمومی سالانه فولاد خراسان بود.

اخلاق رسانه ای : استفاده از مطالب با ذکر منبع "چیلان آنلاین" مجاز است .