چیلان آنلاین
کدخبر : ۱۲۶۴۰
مرتبط با : اخبار
تاریخ : ۹ خرداد ماه ۱۳۹۶ - ۱۹:۱۶:۱۴
ترجمه چیلان از متال اکسپرت:
فروش ایلوا به کنسرسیومی به رهبری آرسلورمیتال منجر به کاهش رقابت در بازار اروپا می شود.
ادغامی بزرگ در صنعت فولاد اروپا رخ داد

ترجمه  چیلان  از متال اکسپرت، آرسلورمیتال درقالب کنسرسیومی برنده خرید کارخانه فولاد ایلوا ایتالیا شد.

بیشتر فعالان بازار معتقدند این اتفاق می تواند بر تجارت بازار فولاد اثرگذار باشد و توازن را در بازار مقاطع تخت اروپا بازگرداند.

از دیگر تاثیرات این خبر می توان به کاهش رقابت در بازار فولاد اروپا اشاره کرد.

 این کنسرسیوم متشکل از آرسلورمیتال، کارخانه فولاد Marcegaglia  و بانک ایتالیایی Intesa Sanpaolo است.

پس از سه ماه زمان، دولت ایتالیا ورشکستگی کارخانه های دارای مشکل ایتالیایی را اعلام کرد و در نهایت پیشنهاد واگذاری به کنسرسیوم به رهبری آرسلورمیتال را پذیرفت.

تصمیمات صورت گرفته در کمیسیون بر چند اصل شامل اول برنامه ریزی دقیق تجارت برای بازار فولاد، طرح های زیست محیطی، استفاده از منابع دولتی برای سرمایه گذاری زیست محیطی و قیمت خرید استوار بود.

البته در این بین کنسرسیومی به رهبری JSW نیز متشکل از JSW، Arvedi و یکی دیگر از بانک ها خریدار این کارخانه بود.

قیمت پیشنهادی آرسلورمیتال ۱.۶ میلیارد یورو به عنوان قیمت خرید و ۲.۳ میلیارد یورو سرمایه گذاری بود درحالی که قیمت خرید پیشنهادی JSW حدود ۱.۲ میلیارد یورو و ۳ میلیارد یورو سرمایه گذاری بود.

هر دو رقیب علاقمند به افزایش ۱۰ میلیون تنی ظرفیت تولید ایلوا بودند.

باتوجه به اینکه فروش ایلوا به کنسرسیوم آرسلورمیتال و Marcegaglia   بخشی از فرایند تثبیت بازار فولاد است که در بازار فولاد اروپا در حال وقوع است بلکه می تواند دیگر فعالیت های مشترک این دو شرکت حاضر در کنسرسیوم را نیز تقویت و حمایت نماید.

از سوی دیگر این اتفاق دقیقا زمانی رخ داده که اروپا به شدت نیازمند بازسازی و تحکیم بازار فولاد خود است آن هم در زمانی که شرایط تقاضا از ثبات برخوردار نبوده و پایدار نیست.

گفتنی است، ایلوا (ILVA) مهم ترین فولادساز ایتالیا با ۱۵ واحد تولیدی و ۱۴ هزار نفر کارمند، در سال ۲۰۱۶ بالغ بر ۵.۸ میلیون تن فولاد تولید کرد.

پیش بینی می گردد ادغام بزرگ مقیاس بعدی در صنعت فولاد اروپا، ادغام شرکت های تاتا استیل و شرکت چند ملیتی تولید فولاد ThyssenKrupp باشد.

اخلاق رسانه ای : استفاده از مطالب با ذکر منبع "چیلان آنلاین" مجاز است .