چیلان آنلاین
کدخبر : ۱۳۱۳۵
مرتبط با : اخبار
تاریخ : ۱ تیر ماه ۱۳۹۶ - ۲۱:۲۴:۵۹
گزارش چیلان از مجمع عمومی سالیانه انجمن تولیدکنندگان فولاد
روز گذشته شاهد برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران و مراسم افطاری انجمن با حضور تعداد بسیار زیادی از مدیران فولادی و فعالان اقتصادی کشور بودیم.
در مجمع سالیانه انجمن تولیدکنندگان فولاد چه گذشت؟

به گزارش  چیلان ، مجمع عمومی عادی سالیانه انجمن تولیدکنندگان فولاد با حضور حداکثری اعضاء در روز گذشته (۳۱ خرداد ۱۳۹۶) در هتل هما برگزار شد. پس از تلاوت آیاتی از کلام آلله مجید، دکتر محمود اسلامیان، سید رسول خلیفه سلطانی، محمد علی رفیعیان و محمد احرامیان به عنوان اعضای هیئت رئیسه مجمع عادی سالیانه انجمن تولیدکنندگان فولاد اننخاب شدند.

 مهمترین اقدام انجمن در سال ۹۵: تشکیل رسته های پنجگانه تولیدکنندگان فولاد

در ابتدای جلسه مجمع سالیانه انجمن، گزارش عملکرد انجمن تولیدکنندگان فولاد از سوی سید رسول خلیفه سلطانی، دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد قرائت شد. وی در گزارش خود، مهمترین اقدام انجمن در سال ۹۵ را تشکیل رسته های پنجگانه اعلام کرد و با اشاره به برگزاری بیش از ۶۰جلسه رسته های مختلف در طول سال گذشته اظهار داشت: این جلسات در سال جاری نیز با جدیت بیشتر و حول مسایل مدیریت بازار و سایر مسایل مهم واحدهای رسته های مختلف ادامه خواهد داشت.

خلیفه سلطانی اقدام مهم دیگر انجمن در سال گذشته را علاوه بر مکاتبات و پیگری های مفید، جلوگیری از کاهش تعرفه ها، جلوگیری از افزایش حامل های انرژی برای واحدهای تولیدی و مشارکت در پایش طرح جامع فولاد و تلاش برای تنظیم زنجیره تولید و ارزش فولاد عنوان کرد.

اقدام مفید تثبیت تعرفه های فولاد در سال ۹۵

در ادامه این جلسه، دکتر محمود اسلامیان به عنوان رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران با مثبت ارزیابی کردن مشارکت بخش خصوصی در صنعت فولاد و لزوم اجرای صحیح اصل ۴۴ قانون اساسی به تسهیل فضای کسب و کار و جلب مشارکت کارآفرینان خوبی که در بخش خصوصی فولاد وجود دارد تاکید کرد.

وی عملکرد انجمن تولیدکنندگان فولاد در بحث تعرفه را مثبت ارزیابی کرد و افزود: تثبیت تعرفه ها در سال ۹۵ برای تک تک اعضا و واحدهای انجمن سودبخش بود.

 حضور در انجمن، فرهیختگی است

دکتر اسلامیان با بیان اینکه حضور در فعالیت های صنفی و تشکلی از جمله انجمن تولیدکنندگان فولاد نوعی فرهیختگی قلمداد می شود، مشارکت بیشتر اعضاء در برنامه های انجمن را ضروری دانست و در ادامه خاطرنشان کرد: باید تجربه های موفق انجمن های فولاد در سراسر جهان بررسی شود که برای این منظور در سال ۹۵ مطالعاتی تطبیقی در خصوص ساختار و فعالیت های انجمن های فولاد کشورهای فولادساز دنیا از جمله آلمان، امریکا و… انجام شده است. رئیس انجمن در ادامه تصریح کرد: باید از بازنشستگان این صنعت و متخصصان برای آموزش های تخصصی در حوزه فولاد استفاده کرد و ما در انجمن در حال جلب توانمندی ها و تجربیات این عزیزان هستیم.

بازرس انجمن «تکرار» شد

پس از سخنرانی رئیس انجمن؛ گزارش عملکرد اجرایی انجمن به رأی گذاشته شد و به تصویب اعضاء رسید و سپس گزارش بازرس قانونی و حسابرس انجمن قرائت شد و با اکثریت آراء صورت های مالی انجمن به تصویب مجمع عمومی رسید.

در ادامه جلسه، رای گیری برای انتخاب بازرس قانونی صورت گرفت که نتیجه این انتخابات به برگزیده شدن مهندس احمد دنیانور با ۶۲ درصد آراء و برای پنجمین دوره متوالی ختم شد.

عدم افزایش حق عضویت از سال ۹۰ تا کنون!

مهندس بهادر احرامیان، عضو هیئت مدیره و خزانه دار انجمن، پشنهاد هیئت مدیره برای افزایش حق عضویت اعضای انجمن را در این جلسه ارائه داد. وی به مقایسه حق عضویت انجمن تولیدکنندگان با سایر تشکل های صنفی صنعتی پرداخت و در تشریح دلایل این پیشنهاد، عدم افزایش حق عضویت از سال ۹۰ تا کنون و افزایش جلسات و اقدامات انجمن و بزرگتر شدن ساختار انجمن برای پاسخگویی برای نیازهای اعضا را توضیح داد که این پیشنهاد به رأی گذاشته شد و به تصویب رسید.

بازپرداخت بدهی های ارزی و ریالی فولادی ها

همچنین در این جلسه، محمد مهدی رئیس زاده، مشاور امور بانکی اتاق بازرگانی ایران به تشریح آخرین تحولات پیرامون بازپرداخت بدهی های ارزی و ریالی بر اساس قانون رفع موانع تولید و پیشنهادات ماده ۲۰ در مجلس شورای اسلامی به ایراد سخنرانی پرداخت.

دلیل غیبت دکتر سبحانی و مهندس احمدی

همچنین دکتر بهرام سبحانی، مدیرعامل فولاد مبارکه اصفهان و مهندس سید حسین احمدی، مدیرعامل فولاد خراسان دو تن از اعضای هیئت مدیره انجمن به دلیل مأموریت کاری برای افتتاح گندله سازی فولادسنگان در خراسان رضوی موفق نشدند در این مجمع حضور پیدا کند اما تلاش آنها در تولید آزمایشی گندله سازی فولاد سنگان به عنوان نخستین گندله سازی شرق کشور و با ظرفیت ۵ میلیون تن گندله سنگ آهن با سرمایه هزار میلیارد تومانی، خبر خوشی برای اعضای حاضر در جلسه بود.

اخلاق رسانه ای : استفاده از مطالب با ذکر منبع "چیلان آنلاین" مجاز است .