چیلان آنلاین
کدخبر : ۱۳۲۰۲
مرتبط با : اخبار
تاریخ : ۳۰ خرداد ماه ۱۳۹۶ - ۱۳:۵۷:۳۴
رصدخانه چیلان:
فولاد کاوه جنوب کیش به دلیل برخی تاخیرها در کارهای ساخت و ساز، راه اندازی فاز دوم پروژه در بندرعباس را مورد بازنگری قرار می دهد.
فولاد کاوه جنوب در اجرای فاز دوم فولادسازی بازنگری می کند

به گزارش  چیلان ، متال اکسپرت نوشت فعالیت های شرکت فولاد کاوه جنوب کیش تا حد زیادی تحت تاثیر تقاضای داخلی ناکافی برای بیلت قرار گرفته و از سوی دیگر رقابت در بازار صادراتی شدید و سخت شده است.

با این حال این تولیدکننده قصد دارد موقعیت های بازار خود را در آینده تقویت نماید. هرچند که این شرکت تصمیم دارد مرحله دوم طرح توسعه ظرفیت خود را که شامل یک واحد ۱.۲ میلیون تنی ذوب آست به تعویق بیاندازد.

گفتنی است، فولاد کاوه جنوب کیش پیش از این برنامه ریزی برای سرمایه گذاری در این طرح را تا پایان سال ۲۰۱۷ داشت اما در حال حاضر ممکن است اتمام این پروژه تا دو سال دیگر به طول انجامد.

مقامات این شرکت به متال اکسپرت گفته اند، به دلیل برخی مسائل مالی اتمام این پروژه در زمان مقرر ممکن نیست. علاوه بر آن تاخیر در کارهای عمرانی، ساخت و ساز و فرایندهای مشابه وجود دارد و چنانچه منابع مالی موجود و کافی بود، پروژه تا اندازه ای تکمیل می شد.

به عبارت دیگر به طور کلی شرایط بازار اجرای برنامه های توسعه ای فولاد کاوه جنوب کیش را با چالش مواجه کرده است.

در حال حاضر شاهد هستیم که از ظرفیت های فعلی شرکت کمتر استفاده می گردد و تقریبا حدود ۷۰ درصد از ظرفیت اسمی کارخانه مورد استفاده قرار می گیرد.

در صورت بهبود وضعیت کلی و بهبود روند صادرات، فولاد کاوه جنوب کیش ممکن است مرحله دوم فاز توسعه را با سرعت بیشتری اجرایی کند.

لازم به ذکر است، فولاد کاوه جنوب کیش دارای ظرفیت طراحی شده برای تولید ۲ میلیون تن فولاد و ۱.۲ میلیون تن شمش است که محصولات آن در بازار داخلی و خارجی عرضه می شود.

اخلاق رسانه ای : استفاده از مطالب با ذکر منبع "چیلان آنلاین" مجاز است .