چیلان آنلاین
کدخبر : ۱۳۵۷۱
مرتبط با : اخبار
تاریخ : ۴ مرداد ماه ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۲:۳۲
کارخانه فولاد جدیدی در ایران تولید بیلت را آغاز کرد. با شروع تولید این واحد، نه تنها تولید بیلت داخلی ایران افزایش می یابد بلکه توان صادراتی این کشور هم بالا می رود.
ایران ظرفیت صادرات بیلت را افزایش می دهد

ترجمه چیلان به نقل از متال اکسپرت، یک کنسرسیوم متشکل از شرکت معدنی و صنعتی چادرملو و همچنین شرکت احداث صنایع و معادن سرزمین پارس (پامیدکو) در منطقه اردکان استان یزد تولید بیلت به ظرفیت 1.2 میلیون تن به صورت سالیانه را آغاز کردند.

تامین تجهیزات این کارخانه که برای تولید بیلت در ابعاد 130، 150، 180 و 200 میلی متر است توسط SMS Concast وابسته به SMS گروپ بود.

آهن اسفنجی مورد نیاز این واحد نیز از طریق معادن شرکت چادرملو در همان استان تامین می گردد.

کارخانه های نوردی که در حال حاضر در بازار داخلی ایران مشغول به فعالیت هستند از افتتاح این کارخانه سود خواهند برد.

در عین حال این تولیدکننده قصد دارد وارد بازار صادراتی نیز شود.

براساس گزارش SMS گروپ، اگرچه الزامات تامین نیاز داخلی از سوی فعالان و تولیدکنندگان بیلت رعایت می شود اما آنها به کشورهای دیگر نیز صادرات دارند.

باتوجه به موقعیت های خوبی که عرضه کنندگان بیلت ایران در بازارهای جهانی به ویژه منطقه منا و شرق دور دارند، چادرملو و پامیدکو نیز می توانند از شرایط مطلوب بازارهای صادراتی بهره مند شوند.

صادرات بیلت و بلوم در سه ماهه ابتدایی سال 96 (21 مارس تا 21 ژوئن 2017) با 5 درصد رشد همراه شد. 751 هزار تن از صادرات 2.7 میلیون تنی فولاد ایران مربوط به صادرات بیلت و بلوم بوده است.

اخلاق رسانه ای : استفاده از مطالب با ذکر منبع "چیلان آنلاین" مجاز است .