چیلان آنلاین
کدخبر : ۳۴۶۱۵
مرتبط با : اخبار
تاریخ : ۱۴ بهمن ماه ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۳:۰۷
نمایندگان مجلس شورای اسلامی با کلیات بودجه ١۴٠٠ مخالفت کردند. امروز در صحن علنی مجلس پس از ارائه گزارش سخنگوی کمیسیون تلفیق و اظهارات نمایندگان مخالف و موافق، کلیات گزارش کمیسیون تلفیق در مورد لایحه بودجه رد شد.
مجلس با کلیات بودجه ١۴٠٠ مخالفت کرد/ رئیس سازمان برنامه و بودجه: رئیس مجلس می داند که درآمد چند صد هزار میلیاردی نفت به چند دلار رسیده است!
نمایندگان مجلس شورای اسلامی با کلیات بودجه ١۴٠٠ مخالفت کردند. امروز در صحن علنی مجلس پس از ارائه گزارش سخنگوی کمیسیون تلفیق و اظهارات نمایندگان مخالف و موافق، کلیات گزارش کمیسیون تلفیق در مورد لایحه بودجه رد شد. مجلس در حالی کلیات بودجه را رد کرد که رئیس جمهور برای دفاع از لایحه بودجه در مجلس حاضر نشده بود. محمد باقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه که امروز برای دفاع از کلیات لایحه بودجه ۱۴۰۰ به صحن علنی مجلس رفته بود، افزایش وابستگی بودجه به نفت در کمیسیون تلفیق را در تضاد با موضع گیری‌هایس انتقادی نمایندگان علیه دولت خواند و خطاب به رئیس مجلس گفت: گزارش‌های به کلی سری برای مجلس می‌آید و ایشان می دانند که درآمد چند صد هزار میلیاردی به چند دلار رسیده است. با این وضعیت داریم کشور را اداره می کنیم و مقاومت ملت را در برابر فشارهای عظیم اقتصادی به منصه ظهور رسانده‌ایم. گزارشات خیلی سری و محرمانه خزانه هر هفته برای شما ارسال می شود. شهادت دهید که آیا تا کنون بیش از ۷۰ درصد بودجه عمرانی کشور تخصیص یافته است یا نه؟ آن هم در شرایطی که انتظار داشتند در تابستان گرم امسال ملت ما به ستوه بیاید. با رد کلیات بودجه، دولت باید لایحه را اصلاح و مجددا به مجلس بفرستد. رد کلیات بودجه، چشم‌انداز اقتصاد کشور در سال آینده را با ابهامات بیشتری روبرو خواهد ساخت.
اخلاق رسانه ای : استفاده از مطالب با ذکر منبع "چیلان آنلاین" مجاز است .